Glassnode: 83,6% пропозиції біткоїна перейшло в прибуток
Кількість біткоїнів із «паперовим» прибутком сягнула максимуму з листопада 2021 року, проте його середня величина залишається недостатньою для формування хвилі закриття позицій ходлерами. Такого висновку дійшли в Glassnode.
Обсяг «плюсової» пропозиції перевищив 16,366 BTC, що еквівалентно 83,6% усіх монет в обігу.
Згаданий показник значно перевищує середнє значення за весь час (74%) і наближається до межі одного стандартного відхилення (90%). Подолання індикатором цієї планки знаменує собою початок стадії ейфорії бичачого ринку, підкреслили фахівці.
Наведений нижче графік розкриває три типові фази циклу «рентабельності» за останні п’ять років:
- формування дна 🟥, коли менш як 58% (-1 std) монет в обігу приносять прибуток;
- ведмежий/бичачий перехід 🟨, коли ринок відновлюється після попередньої стадії (або виходить з ейфорії), а частка біткоїнів «у плюсі» перебуває в діапазоні від 58% до 90%;
- ейфорія 🟩, коли більшість монет виходить у прибуток, оскільки ціна досягає ATH (+1 std).
Останні 10 місяців ринок перебував у фазі переходу від ведмежого до бичачого тренду. Більшу частину 2023 року метрика нижча за середню (58%), але після ралі в жовтні стався стійкий прорив.
На наступний графік нереалізованого прибутку аналітики також додали середнє значення і стандартні відхилення. Індикатор демонструє фінансовий результат у відносному вираженні на кожен вкладений долар
На відміну від попереднього випадку ця метрика ще не досягла статистично високого рівня, що збігається з «гарячими» стадіями бичачого ринку. Наразі вона повернулася до середнього рівня в 49%, що значно нижче екстремальних рівнів вище 60%, які спостерігалися у фазах ейфорії.
«Хоча значний обсяг пропозиції приносить прибуток, більшість з яких заснована на витратах, які лише незначно нижчі за поточну спотову ціну», — пояснили фахівці.
Згідно з аналітиками, динаміка біткоїнів у розпорядженні довгострокових інвесторів циклічна. Вони виділили різні режими моделей витрат 🔴 і ходлінгу 🟢:
- перед поверненням до ATH пропозиція LTH проходить тривалий період повторного накопичення, при цьому сукупне значення, як правило, залишається незмінним або незначно збільшується.
- у міру виходу ринком з попереднього циклу стимул до збільшення витрат істотно зростає; це відбивається в різкому скороченні кількості біткоїнів у розпорядженні LTH шляхом передачі монет новим покупцям за все більш дорогими цінами.
Протягом усього ведмежого ринку 2022 року перша фаза протікала відповідно до патернів у минулому, при цьому пропозиція LTH сильно зростала. Відмінність від циклів 2015-16 і 2018-20 років полягає в більш згладженому характері тенденції.
На закінчення експерти запропонували розглянути 14D–MA бінарного індикатора витрат стосовно довгострокових інвесторів (SBI).
Вимірюючи поведінку ходлерів щодо витрат, показник допомагає розбити довгий і «кам’янистий» шлях між мінімумами ведмежого ринку і новими траєкторіями на три подінтервали:
- формування дна 🟥, коли спотова ціна торгується нижче «собівартості» LTH;
- рівновага 🟧, за якої ціна торгується вище за «собівартість» LTH, але нижче ATH;
- визначення ціни 🟩 у міру того, як курс пробивається вище двох останніх метрик.
Наразі SBI підтверджує незначні витрати ходлерів, що є додатковою ознакою обмеженості пропозиції, підкреслили аналітики.
Нагадаємо, обсяг доступної пропозиції цифрового золота опустився до історичних мінімумів, а «швидкість» переведення монет у довгострокове зберігання в ~2,48 раза перевищує темпи його емісії, підрахували в Glassnode.
До цього фахівці зазначили, що в очікуванні халвінга та ETF довгострокові інвестори зібрали рекордну кількість біткоїнів.
Раніше аналітики JPMorgan назвали ралі крипторинку «надмірним», здатним різко обірватися після очікуваного схвалення спотового біржового фонду на базі цифрового золота.