У лютому криптокористувачі втратили через фішинг $47 млн
Понад 57 000 користувачів стали жертвами фішингу і втратили загалом близько $47 млн у цифрових активах. Про це йдеться в дослідженні Scam Sniffer.
Експерти зазначили, що більшість інцидентів сталася за участю підроблених облікових записів у соцмережі X, які залишали шкідливі посилання в коментарях.
Минулого місяця злочинці отримали контроль над профілями MicroStrategy і Notcoin для розсилки спаму.
За даними Scam Sniffer, 78% від загальної кількості атак припало на мережу Ethereum, а основними активами в гаманцях зловмисників стали токени стандарту ERC-20 – 86%.
У більшості випадків користувачі підписували фішингові дозволи і підтверджували транзакції через контракти Permit, EnhanceAllowance і Uniswap Permit2.
Значна частина зловмисників почала використовувати гаманці Safe або абстракцію облікового запису для підтвердження зловмисних транзакцій.
Незважаючи на зростання кількості жертв фішингу, у лютому спостерігалося скорочення кількості користувачів, які втратили понад $1 млн.
Дані ФБР
Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) повідомило, що пов’язані з інвестиціями в цифрові активи випадки шахрайства становили найбільшу частину (86%) інвестиційних втрат громадян у 2023 році.
Згідно зі звітом відомства, показник збільшився на 53% – із $2,57 млрд 2022 року до приблизно $3,94 млрд. Загальна сума інвестиційних втрат у Сполучених Штатах становила $4,57 млрд.
У ФБР підкреслили, що дедалі більша кількість жертв втягується у злочинні криптопроєкти, «спокушені обіцянкою значного прибутку від інвестицій».
Однією з найпоширеніших афер є «романтичне шахрайство», за якого злочинець видає себе за іншу людину на сайтах знайомств і виманює гроші обманним шляхом.
Нагадаємо, внаслідок хакерських атак і шахрайства криптопроєкти втратили за січень близько $126,8 млн під час 19 окремих інцидентів, згідно з Immunefi.