У JPMorgan заявили про «пропагування» біткоїн-ралі спекулятивними інвесторами
Нещодавній сплеск ринку криптовалют насамперед зумовлений роздрібними та спекулятивними інституційними інвесторами, які купують одночасно ф’ючерси на золото і біткоїн, заявили аналітики JPMorgan. Про це повідомляє The Block з посиланням на звіт компанії.
З моменту запуску на початку січня спотові біржові фонди на цифрове золото зафіксували значний приплив коштів, тоді як ETF на золото переживають спад.
Може здатися, що інвестори переходять від традиційних активів до першої криптовалюти, але це не так, зазначили в JPMorgan. На думку експертів, роздрібні та інституційні інвестори купували ф’ючерси як на золото, так і на біткоїн, спровокувавши ралі на ринку.
«Спекулятивні інституційні інвестори на кшталт хедж-фондів та імпульсних трейдерів, як-от CTA, імовірно, також пропагували ралі, купуючи з лютого ф’ючерси на золото і біткоїни, можливо, навіть більшою мірою, ніж роздрібні учасники ринку», – зазначили аналітики.
Ф’ючерсні індикатори JPMorgan припускають «різке збільшення позицій з лютого». Згідно з показниками, перша криптовалюта зафіксувала приплив $7 млрд, а золото – $30 млрд.
Не в новинку
Аналітики підкреслили, що відтік із золотих ETF не є новим явищем і практично не пов’язаний із запуском біткоїн-фондів. Подібна тенденція зберігається «протягом останніх чотирьох років після пандемії [коронавірусу]».
«Відтік не відображає неприязнь до золота з боку приватних інвесторів на кшталт роздрібних трейдерів і сімейних офісів, а скоріше є переходом від ETF на золото до фізичних злитків і монет», – стверджують у JPMorgan.
Що стосується біткоїн-ETF, дослідники звернули увагу на «ротаційне перенесення капіталу» з криптобірж на традиційні торгові платформи.
Із січня сукупний відтік першої криптовалюти з CEX склав близько $7 млрд:
«Інакше кажучи, більш імовірно, що чистий приплив роздрібних інвесторів у недавно створені ETF буде ближче до $2 млрд, а не до $9 млрд».
Недавні великі покупки з боку MicroStrategy також посилили зростання криптовалют, вважають експерти. На їхню думку, компанія Майкла Сейлора ризикує, купуючи біткоїни з використанням позикових коштів за допомогою продажу конвертованих акцій.
«Ми вважаємо, що покупки MicroStrategy біткоїна, що фінансуються за рахунок боргу, додають важелів впливу і піни до поточного ралі криптовалюти і підвищують ризик серйознішого скорочення частки позикових коштів у разі потенційного спаду в майбутньому», – підсумували в JPMorgan.
Раніше аналітики компанії засумнівалися у витісненні першою криптовалютою золота з портфелів інвесторів. Вони зазначили, що статус-кво збережеться надалі, незважаючи на великі притоки в ETF на базі першої криптовалюти.
У лютому глава відділу досліджень ETC Group Андре Драгош заявив, що в довгостроковій перспективі перша криптовалюта підірве позиції золота як основного засобу заощадження.
Нагадаємо, того ж місяця експерти звернули увагу на перетікання капіталу з ETF на базі дорогоцінного металу в біткоїн-фонди.