Гері Генслер розкритикував законопроєкт FIT21, який «підриває» регулювання
Голова Комісії з цінних паперів і бірж США (SEC) Гері Генслер виступив проти законопроєкту FIT21 за кілька годин до голосування. Про це повідомляє CoinDesk.
«[Документ] створить нові нормативні прогалини і зруйнує десятиліття прецедентів щодо нагляду за інвестиційними контрактами, наражаючи інвесторів і ринки капіталу на невимірний ризик», — заявив він.
FIT21 (або H.R. 4763) — спільний законопроєкт, розроблений Комітетом із сільського господарства та Комітетом із фінансових послуг Палати представників, покликаний роз’яснити повноваження SEC і Комісії з термінової біржової торгівлі (CFTC) щодо контролю крипторинку.
Пропозиція вводить термін «цифровий товар» для активів, які не відповідають визначенню цінного паперу, і передає ці активи в сферу компетенції CFTC.
За словами Генслера, FIT21 ігнорує давній прецедент регулювання інвестиційних контрактів, ставить агентство у скрутне становище під час сертифікації самопроголошених емітентів цифрових товарів, ігнорує тест Хауї та потенційно дає змогу інвесторам взяти на себе надмірний ризик без відповідного розкриття інформації.
Закони США про цінні папери були розроблені після Великої депресії для захисту споживачів шляхом примусу компаній до розкриття інформації, вважає чиновник. Він додав, що учасники криптоіндустрії не бажають дотримуватися цих правил.
«Законопроєкт виключить інвестиційні контракти на блокчейні із законодавчого визначення цінних паперів і перевірених часом заходів захисту, передбачених більшістю федеральних законів», — занепокоївся глава SEC.
Ініціатива зобов’язує компанії самостійно підтверджувати випуск «цифрових товарів» і дає SEC 60 днів на оцінку відповідності цьому визначенню. На думку Генслера, цього часу недостатньо, враховуючи, наскільки багато активів перебуває в обігу.
Голова Комісії також побоюється, що FIT21 може завдати шкоди ширшим ринкам капіталу США, даючи змогу компаніям уникати нагляду, використовуючи «свого роду децентралізовану мережу».
Палата представників проголосує за документ 22 травня. Після цього законопроєкт має отримати схвалення Сенату.
Нагадаємо, 16 травня влада США ухвалила резолюцію, яка анулює Бюлетень обліку персоналу 121 від SEC.
Раніше засновник Uniswap Хайден Адамс заявив, що «тотальна війна» з індустрією, яку ведуть регулятор і сенаторка Елізабет Воррен, є величезним прорахунком адміністрації президента Джо Байдена.
Гауї