Експерт спростував капітуляцію біткоїн-майнерів
Відомий під ніком Checkmatey аналітик Glassnode Джеймс Чек засумнівався в капітуляції майнерів біткойна після халвінгу, хоча й визнав, що вони «тупцюють на місці».
«Ми перебуваємо в періоді інверсії „Стрічки складності“ і блоки генеруються на 14 секунд повільніше, ніж повинні. Це говорить про те, що в мережі менше хешрейту», — підтвердив Checkmatey.
Однак, за його оцінкою, труднощів зазнають не більше 5% обчислювальних потужностей біткоїна. Чек вважає, що це «не так вже й багато», а ситуація на ринку не схожа на «тотальний розпродаж».
За даними Glassnode, згладжений семиденною ковзною середньою (7 DMA) хешрейт перебуває на позначці 592,2 EH/s. Значення приблизно на 9% нижче від показника в 649,7 EH/s, зафіксованого напередодні наполовину нагороди за видобутий блок у квітні.
«Майнери, можливо, топчуться на місці, вони, ймовірно, не капітулюють у повному масштабі ведмежого ринку. Найімовірніше, просто застрягли, добуваючи 10 біткоїнів і продаючи їх», — припустив Checkmatey.
Аналітик також зазначив, що частка комісій у сукупному доході добувачів криптовалюти досягла 10%. За його словами, майнерам необхідно адаптуватися до ситуації, коли мережеві збори стануть основним джерелом виручки після скорочення винагороди за блок із 6,25 BTC до 3,125 BTC.
One very positive trend for #Bitcoin is that transaction fees represent an increasingly large proportion of miner revenues
— _Checkmate 🟠🔑⚡☢️🛢️ (@_Checkmatey_) June 21, 2024
Miners must adapt and adjust to fees becoming their primary revenue stream, forcing the industry to further innovate, and apply efficient capital management pic.twitter.com/hHTnW1qqhb
Раніше на інверсію Hash Ribbons — перевищення показника 30 DMA над 60 DMA — звернув увагу творець метрики, засновник Capriole Investments Чарльз Едвардс.
На його думку, фаза знаменує собою капітуляцію майнерів і подає «оптимальний сигнал» про вигідну купівлю цифрового золота.
Нагадаємо, обсяги біткоїн-резервів у добувачів криптовалюти впали до мінімумів 2021 року.