Оновлення ШІ від Google: розв’язання математичних задач і поліпшення Gemini
Google просувається в розвитку ШІ-напрямку: оновлено чат-бот Gemini і випущено дві нейромережі для розв’язання складних математичних задач.
ШІ від Google проти складних математичних завдань
DeepMind — ШІ-підрозділ корпорації — навчив штучний інтелект розв’язувати складні математичні задачі. Про це йдеться в блозі компанії.
Випущено дві ШІ-моделі:
- AlphaProof — спеціалізується на математичних міркуваннях;
- AlphaGeometry 2 — оновлена версія раніше представленої моделі, орієнтованої на геометрію.
Програми успішно розв’язали чотири з шести завдань, представлених на Міжнародній олімпіаді з математики.
«Це великий прогрес у галузі машинного навчання та ШІ. Раніше не існувало системи, яка могла б розв’язувати проблеми з таким успіхом», — прокоментував віцепрезидент DeepMind з досліджень ШІ для науки Пушміт Кохлі.
Проблему «галюцинацій» Google розв’язала шляхом перекладу математичних задач у технічні формулювання або «формальну мову». Код AlphaProof постійно оновлюється, що дає змогу штучному інтелекту розв’язувати складніші рівняння.
AlphaGeometry 2 змогла розв’язати 83% усіх задач із геометрії, включених до Міжнародної олімпіади з математики за останні 25 років, зазначила компанія. Проте ШІ далекий від заміни людей-математиків, сказали дослідники Google.
Віцепрезидент DeepMind з навчання з підкріпленням Девід Сільвер зазначив, що ШІ більше схожий на калькулятор: він є потужним обчислювальним інструментом, але йому не вистачає уяви.
Оновлення Gemini
25 липня Google випустила оновлення для чат-бота Gemini.
Полегшена мультимодальна версія нейромережі 1.5 Flash стала доступною всім охочим у браузері та на мобільних пристроях у безкоштовній версії Gemini. Вона забезпечує поліпшений процес міркування і розуміння зображень.
Контекстне вікно Gemini збільшено в чотири рази, до 32 000 токенів. Це забезпечує більш тривалу бесіду без втрати контексту — ШІ не забуває раніше обговорювані теми.
Скоро з’явиться можливість завантаження файлів через Google Drive або з пристрою користувача. Gemini зможе аналізувати документи, допомагати знаходити дані та візуалізувати інформацію.
Для боротьби з «галюцинаціями» ШІ від Google тепер показує джерела після пошукового запиту.
Раніше відділ робототехніки DeepMind впровадив Gemini 1.5 Pro в робота, щоб навчити його переміщатися офісом і реагувати на команди.
У травні Google впровадила генеративний штучний інтелект у пошукову систему, а в червні — у Gmail та інші сервіси компанії.
Нагадаємо, ШІ-підрозділ корпорації розробляє технологію для створення саундтреків до відео.