X забанила акаунт платформи мем-токенів MakeNowMeme
Соціальна мережа X заблокувала акаунт платформи MakeNowMeme, яка давала змогу створювати мем-токени на Solana за допомогою публікації постів.
На сайті проєкту йшлося, що розробники намагаються відновити доступ до облікового запису, призупинивши випуск нових токенів.
Через деякий час акаунт проєкту розблокували, але на момент написання статті можливість створення мем-коінів команда не повернула.
Функціонал MakeNowMeme забезпечував простий процес запуску мем-коїнів. Для того користувачеві X потрібно було лише опублікувати повідомлення з бажаним тикером монети, описом і картинкою.
Платформа використовує механізм, аналогічний генератору мемів-монет Pump.fun на Solana.
Після досягнення певного обсягу покупок MakeNowMeme автоматично переносить всю ліквідність активу на децентралізовану біржу Raydium, а потім поступово спалює її.
За даними сайту, ринкова капіталізація найбільшого токена Dogs, створеного за допомогою інструменту, становить $181 000.
Незадовго до блокування акаунта проєкту можливістю створити власний мем-токен скористався навіть CEO Nansen Алекс Сваневік. Він запустив монету з тикером IQ, тестуючи технологію, яку розробив «його друг».
Невтішна статистика
Згідно з дашбордом Dune, тільки 1,4% створених за допомогою Pump.fun монет потрапляють на Raydium. Історичний максимум показника в 2,56% зафіксовано 16 лютого.
«Відсоток монет, які „закінчили школу“ на Pump.fun (які досягли капіталізації $69 000 і розміщені на біржі), стагнує на рівні близько 1,4%», — прокоментував ситуацію партнер Cinneamhain Ventures Адам Кокран.
Він зазначив, що жоден із нових учасників не подолав FDV у $20 млн, а меми продовжують страждати від будь-якої незначної волатильності:
«Усе це свідчить про те, що ми нарешті позбуваємося мемного циклу».
Однак інші учасники спільноти вважають, що показник не відображає загальний стан ринку мем-токенів, а лише демонструє, наскільки легко тепер створювати подібні активи.
«Pump.fun не зруйнувала мем-коіни, а просто відкрила завісу таємниці над тим, як виробляється ковбаса, і зробила це дуже простим. Вищезазначеному ринку ковбаси просто дали те, що він хотів», — заявив користувач під ніком bunjil.
Незважаючи на незначну частку «успішних» запусків, збори за транзакції на платформі залишаються високими. Загалом Pump.fun заробила на комісіях $81,5 млн.
1 липня добовий обсяг доходів проєкту досяг $1,99 млн, випередивши за показником Ethereum.
Нагадаємо, сервіс криптовалютних даних DEX Screener теж запустив на Solana конкуруючий із ним майданчик для створення мем-коїнів під назвою Moonshot.