У Glassnode попередили про перехід у фазу підвищеної волатильності
Відносний спокій ринку біткоїна минулого тижня не триватиме довго і зміниться періодом підвищеної волатильності. Про це повідомили в Glassnode.
І в ончейн-індикаторах, і в безстрокових контрактах настала рівновага. Це відображається як за зменшенням темпів реалізації прибутків і збитків, так і за поверненням ставок фінансування до нейтрального рівня. Згідно з аналітиками, подібні ознаки говорять про значне скорочення спекуляцій.
За останні кілька місяців чистий приплив капіталу в біткоїни почав сповільнюватися — у 89% днів спостерігалися значення, вищі за поточні. Фахівці підкреслили, що подібні періоди бездіяльності зазвичай передують значному зростанню волатильності.
Коефіцієнт MVRV (2,03) повернувся до свого рівноважного показника (1,72), сигналізуючи про загасання ажіотажу після запуску ETF. Історично ця критична позначка знаменувала перехід між бичачим і ведмежим ринками.
Аналогічна картина склалася і в показнику частки монет у прибутку (80,2%).
Добовий показник чистого реалізованого прибутку опустився до $15 млн, що різко контрастує з $3,6 млрд у момент оновлення ATH у березні.
Зазвичай ця метрика повертається до нейтрального рівня поблизу точок перегину, таких як продовження тенденції або розворот назад у спадний тренд, вказали експерти.
Наразі монети у «віці» трьох-шести місяців становлять понад 12,5% від загального обсягу доступної пропозиції, що демонструє схожість із розпродажем середини 2021 року і піком ведмежого ринку 2018 року.
Зростання частки біткоїнів у цьому часовому діапазоні вказує на перевірку довіри нових інвесторів, частина з яких переходить у розряд ходлерів.
Аналітики зафіксували значний сплеск збитків у нещодавніх покупців біткоїнів з початку липня. За своїми масштабами капітуляція порівнянна з великими точками перегину в минулому. Монети, що залишилися нереалізованими, за статистикою з меншою ймовірністю витратять найближчим часом.
Згідно з графіком структури рівнів реалізованої ціни в контексті UTXO (URPD), 480 000 BTC з тих біткоїнів, які інвестори придбали вище за $62 900, що спостерігалися на момент написання, перебувають у статусі «ходлінгу». Нереалізований збиток за ними сягає 16,9%.
Насамкінець фахівці розглянули ситуацію на ринку безстрокових контрактів. Вони виявили зниження співвідношення вартості та обсягу ліквідацій до позначок лютого 2022 року. Це дозволило стверджувати про значне ослаблення спекулятивного інтересу.
Подібне явище характерне і для ширшої екосистеми цифрових активів, якщо судити через призму ставки фінансування. Це підтверджує гіпотезу про серйозне перезавантаження спекулятивного інтересу, і тому спотові ринки, найімовірніше, в найближчій перспективі відіграватимуть провідну роль, вказали експерти.
Нагадаємо, в ніч на середу, 28 серпня, котирування першої криптовалюти опустилися нижче психологічного рівня $60 000. Динаміку посилив зрив стоп-наказів, про що свідчить збільшення обсягу торгів.
Раніше в QCP Capital спрогнозували, що курс першої криптовалюти залишиться у вузькому коридорі від $62 000 до $67 000 у найближчій перспективі, про що свідчить нерішучість в опціонах.