За 11 років соло-майнери видобули щонайменше 329 блоків біткоїна
З 2014 року майнери-одинаки першої криптовалюти видобули щонайменше 329 блоків, підрахували журналісти Protos на основі даних CK Pool.
Структура не є пулом у строгому значенні, але надає послуги індивідуальним добувачам криптовалюти. Останні підключають через неї до мережі свій хешрейт і отримують 98% винагороди за блок (за мінусом комісії CK Pool) у разі удачі.
Реальні показники соло-майнінгу, найімовірніше, дещо вищі, оскільки таким учасникам мережі не обов’язково користуватися сервісом платформи, зазначили у виданні.
При цьому, шанси вирішити криптографічну головоломку біткоїна для одинаків практично дорівнюють 0%.
«Однак близько нуля, не дорівнює нулю», — констатували журналісти.
За даними на березень 2023 року, соло-майнери добували в середньому один блок за 10 місяців. Традиційні пули за цей період генерували 43 200 базових елементів мережі.
Хасс Маккук з Bitcoin Mining Council позначив шанси одинаків як ще нижчі — один до 1,4 млн.
Але ці оцінки жодним чином не пояснюють 11 блоків, здобутих соло-майнерами за останні шість місяців, підкреслили в Protos.
На момент написання останнього разу це вдалося 29 серпня користувачеві CKPool із хешрейтом 38 PH/s. На думку адміністратора пулу Кона Коліваса, обчислювальна потужність обладнання допускає майнінг у такий спосіб одного блоку раз на чотири місяці.
Згідно з його підрахунками, соло-майнери CKPool сумарно включили в мережу 291 блок.
24 липня це зробив користувач пулу з хешрейтом 3 TH/s. Його сумарна винагорода склала $211 972.
У квітні учасникам CKPool подібне вдалося двічі: перший на початку місяця заробив при цьому ∽$422 750, другий через халвінг отримав уже тільки ~$218 544.
Нагадаємо, 28 серпня внаслідок чергового перерахунку складність майнінгу біткоїна збільшилася на 2,99%.