Ethereum-розробник розповів про досягнення мережі після запуску Beacon Chain
Запущена 1 грудня 2020 року Beacon Chain «розцвіла і перетворилася на найміцнішу основу блокчейну, яку коли-небудь бачили». Таку оцінку прогресу екосистеми Ethereum дав розробник Джастін Дрейк.
The beacon chain genesis happened four years ago on Dec 1, 2020. With a modest 0.5M ETH staked on day one, the parallel PoS chain provided zero immediate benefits to users. And yet the seed blossomed to become the strongest foundation blockchains have ever seen:
— Justin Ðrake 🦇🔊 (@drakefjustin) December 1, 2024
→ 10K consensus…
Криптограф нагадав, що все почалося зі «скромних» 0,5 млн ETH, відправлених у перший день роботи на депозитний контракт рівня консенсусу мережі ефіру. На той момент паралельний PoS-ланцюжок не давав користувачам негайних переваг, додав він.
Серед досягнень Beacon Chain він виділив:
- 10 000 учасників консенсусу;
- економічна безпека на $125 млрд;
- відновлення після атаки 51% через L0–слешинг;
- економічна фіналізація завдяки L1-слешингу;
- 100% працездатність.
«Жоден інший блокчейн PoW або PoS не здатний наблизитися до цього — розрив величезний. Це сила довгострокового мислення, довгого і важкого шляху», — зазначив Дрейк.
Експерт висловив упевненість у можливостях закріплення Ethereum як розрахункового шару для інтернету вартості. За його словами, Beacon Chain далека від досконалості. Процес модернізації розтягнеться на роки.
Зокрема, необхідне підвищення цензуростійкості та поліпшення роботи з MEV. Також будуть потрібні менші депозити, краще делегування, швидша фіналізація.
«Ми хочемо більш розумну емісію. Нам потрібна повна валідація ланцюжка, постквантова безпека. Паралельно з рівнем консенсусу необхідний повний данкшардінг на рівні доступності даних і нативні ролапи на рівні виконання», — продовжив він.
Дрейк пообіцяв, що Ethereum досягне наміченого. Багато інновацій на L1 з’являтимуться поступово щороку протягом багатьох років. Деякі удосконалення, такі як «chain snarkifaction» і постквантова безпека, найімовірніше, виграють від всебічного редизайну.
Розробник заявив, що зазначені поліпшення забезпечать «приголомшливий приріст продуктивності протягом кількох місяців, а не років».
«Швидкий UX? Вивчіть передконфігурації ping-latency. Низькі комісії та необмежена пропускна здатність? Подивіться горизонтальне масштабування рівнів виконання і доступності даних. Синхронна сумісність? Вивчіть спільне секвенування і перевірку в реальному часі», — запропонував він.
Насамкінець Дрейк висловив упевненість, що Ethereum стане «найамбітнішим і найзахопливішим проєктом людства в галузі децентралізованих обчислень».
Нагадаємо, у листопаді розробник розкрив деталі «найамбітнішої» пропозиції Beam Chain щодо оновлення «з нуля» рівня консенсусу ефіру, на яке в нього пішли «місяці».
Раніше свої міркування на тему розв’язання проблем економіки Ethereum-стейкінгу представив співзасновник блокчейну Віталік Бутерін. Цього аспекту він торкнувся в третій із шести частин есе про «потенційне майбутнє» мережі