Sygnum: кожен $1 млрд припливу в BTC-ETF штовхає біткоїн вгору на 3-6%
Інституційний капітал чинить «мультиплікативний ефект» на біткоїн: кожен $1 млрд припливу в BTC-ETF підштовхує котирування вгору на 3-6%. Про це йдеться у звіті регульованого криптобанку Sygnum.
Зростаючий інтерес до активу з боку інституціоналів створює умови для «шоку попиту» у 2025 році. Аналітики відзначили передумови посилення покупок державами, ендаументами та пенсійними фондами.
Важливим стане ухвалення в США законів, що підтримують криптовалюти.
Затвердження сприятливої нормативної бази американським Конгресом також зумовить динаміку альткоїнів. Експерти зазначили, що необхідне створення правил, які позбавлять проєкти від «тягаря відповідності [законам], який вони не можуть розумно виконати».
Фахівці виділили як ключові Закон про фінансові інновації та технології (FIT21) і Закон про платіжні стейблкоїни.
США також необхідні нормативні акти, що регулюють некастодіальні гаманці, майнінг криптовалют і DeFi. Доти «надзвичайно сильні драйвери біткоїна […] обмежать цінові перспективи альткоїнів», ідеться у звіті.
Окремо експерти відзначили ознаки формування бульбашки в мем-коїнах. Як причину вони назвали слабке зростання користувачів більшості dapps і сценаріїв використання, що призвело до спекуляцій.
Рекомендації BlackRock
У BlackRock Institute в огляді за грудень запропонували інвесторам спрямувати в біткоїн 1-2% від капіталу. На їхню думку, актив має найбільший потенціал прибутковості до його поширення.
BlackRock Institute (BII) stated in its December 2024 "Investment Perspectives" that Bitcoin, as part of a multi-asset portfolio, may have the greatest return potential before it is widely adopted. The report recommends that investors control the allocation ratio to 1%-2% to…
— Wu Blockchain (@WuBlockchain) December 12, 2024
Аналітики назвали чинники подальшої популяризації цифрового золота:
- безперешкодні та миттєві транскордонні транзакції;
- децентралізований характер і відсутність впливу урядів на пропозицію;
- відсутність схильності до впливу дефіцитів бюджетів держав, зростаючого держборгу та інфляції, які підривають цінність національних валют.
Нагадаємо, з 5 листопада (перемога Дональда Трампа на виборах у США) до 9 грудня американські спотові біткоїн-ETF залучили близько $9,9 млрд, збільшивши загальну вартість активів у фондах до $112,7 млрд.