ai16z і Стенфордський університет вивчать інтеграцію ШІ-агентів із криптовалютами
Організація Eliza Labs, що стоїть за проєктом ai16z, уклала партнерство зі Стенфордським університетом для вивчення можливостей інтеграції ШІ-агентів із цифровими активами.
The ai16z AI agent team partnered up with Stanford University’s Future of Digital Currency Initiativehttps://t.co/DKi9IChQq9
— Blockworks (@Blockworks_) December 16, 2024
Кампанія розпочнеться наступного року під керівництвом відомих криптографів Дена Боне і Девіда Мазьєра. Останній є співзасновником Stellar.
«Використовуючи фреймворк Eliza Labs з відкритим вихідним кодом для розроблення автономних агентів, партнерство розв’яже фундаментальні питання про те, як нейромережі можуть встановлювати довіру, координувати дії та ухвалювати рішення в рамках децентралізованих фінансових систем», — ідеться в пресрелізі.
Експерти займуться пошуком шляхів формування економік і спільнот для ШІ-ботів. Дослідження торкнуться трьох ключових напрямків:
- механізми довіри агентів;
- мультиагентні економічні системи;
- децентралізоване управління агентами.
«Ці розробки спрямовані на створення основоположних стандартів для взаємодії агентів у цифрових економіках», — написала команда.
Eliza Labs — організація, яка стоїть за ДАО ai16z. У жовтні проєкт став найбільшим збирачем коштів на новій платформі для залучення фінансування і торгівлі мем-коінами Daos.fun.
Ai16z не пов’язаний з популярним венчурним фондом Andreessen Horowitz (a16z). Творець бота запозичив відоме в криптоспільноті ім’я. У листопаді токен ai16z зріс більш ніж на 50% після згадки топменеджера венчурної фірми a16z.
Торгівля між ШІ-агентами
Тим часом компанія Story презентувала теоретичну схему «agent-to-agent», яка дає змогу ШІ-агентам торгувати інтелектуальною власністю один з одним.
Introducing Agent TCP/IP:
— Story (꧁IP꧂) (@StoryProtocol) December 16, 2024
An experimental framework that lets agents trade IP with each other.
Agents can now exchange their training data, creative style, investment strategies, and more, ushering in an intelligence economy. 👇 pic.twitter.com/9NZFpKQy9T
Представлений інструмент ATCP/IP дає змогу нейромережам обмінюватися «даними для навчання, творчим стилем, інвестиційними стратегіями та багатьом іншим».
У технічному документі йдеться про усунення деяких обмежень, які зараз накладаються на нейромережі.
«Наразі ШІ-агенти можуть виконувати тільки прості транзакції, включно з купівлею та продажем токенів або взаємодією з різними гаманцями, але не складні угоди та контракти», — зазначила команда.
Протокол ACTP/IP створює систему для безпечного та автономного обміну, де боти отримують винагороду за участь в угоді.
Story зазначила, що її фреймворк інтегрують із низкою великих ШІ-агентів на кшталт ai16z і GOAT.
Нагадаємо, у грудні команда мем-коїна Floki підтримала запуск «найочікуванішого» проєкту для розробки ШІ-агентів на базі BNB Chain — BAD. Ці нейромережі є найбільш швидкозростаючим сектором у криптоіндустрії з ринковою капіталізацією $11,2 млрд, ідеться в блозі проєкту.