Біткоїн повернувся до рівнів вище $87 000


21 квітня котирування першої криптовалюти піднялися вище $87 000. Подібні рівні цифрове золото тестувало на початку місяця.
За останню добу біткоїн виріс майже на 3% і торгується на позначках поблизу $87 500. Альткоїни з топ-10 за капіталізацією загалом підтримали ціновий рух цифрового золота. Винятками стали Solana (+0,2%) і TRON (+0,6%).
Водночас капіталізація крипторинку збільшилася за період лише на 0,5% — до $2,85 трлн. Домінування біткоїна становило 61%.
Зростання першої криптовалюти збіглося з досягненням золотом нового максимуму в $3389 за тройську унцію. Ф’ючерси на основні фондові індекси США продовжили падіння.
Сталося це на тлі загострення торгівельної війни США і Китаю, зазначили в The Kobeissi Letter. Мінторг КНР виступив із застереженням про заходи у відповідь проти країн, які співпрацюють зі Сполученими Штатами проти інтересів Пекіна.
«Китай рішуче виступає проти будь-якої сторони, яка досягне угоди коштом його інтересів. Якщо це станеться, Китай цього не прийме і рішуче відповість контрзаходами», — заявили у відомстві.
У виданні вважають, що зростання золота і біткоїна сигналізує про ослаблення долара і посилення невизначеності.
«Прорив біткоїна вище за $87 000 зумовлений зростанням глобальної ліквідності, пов’язаним із розширенням грошової маси та відновленням інституційного інтересу, підкресленого сигналами [Strategy] про подальше нарощування своїх активів і скорочення доступної пропозиції», — прокоментував для The Block аналітик Kronos Research Домінік Джон.
За даними MacroMicro, сукупний агрегат М2 чотирьох найбільших центробанків (США, Японія, ЄС і Китай) неухильно зростав з грудня 2024 року і в лютому досяг $90,2 трлн.
Компанія Strategy Майкла Сейлора 13 квітня повідомила про придбання 3459 BTC за середньою ціною $82 618. Біткоїн-резерви фірми збільшилися до 531 644 BTC.
Водночас Strategy за підсумками першого кварталу отримала нереалізований збиток у $5,91 млрд, зумовлений падінням котирувань цифрового золота.
Біткоїн-кити налаштовані на подальше ралі?
Голова відділу досліджень Presto Research Пітер Чанг вважає, що поки зарано говорити про повернення біткоїна на траєкторію зростання. На його думку, зберігається макроекономічна невизначеність на тлі триваючих переговорів США з основними торговими партнерами.
Однак експерт відзначив стійкість криптовалюти на цьому тлі — у квітні цифрове золото продемонструвало більшу стійкість, ніж основні біржові американські індекси.
Згідно з Glassnode, за останні місяці різко зросла кількість гаманців, що містять понад 1000 BTC. Показник підскочив з 2037 наприкінці лютого до чотиримісячного максимуму у 2107 станом на 15 квітня. Кількість адрес китів повернулася до рівнів листопада-грудня 2024 року, коли ринок зростав на тлі обрання президентом США Дональда Трампа.
Кількість гаманців зі 100 BTC і більше також збільшилася з початку року, досягнувши 18 026, свідчать дані Glassnode. Однак кількість власників криптовалюти з балансами менше ніж 10 BTC за останні місяці скоротилася.
«Кити акумулюють величезні обсяги біткоїнів. Вони знають, що буде далі», — заявив трейдер із ніком Mister Crypto.
Аналітики Santiment зазначили, що гаманці, які тримають від 10 BTC до 10 000 BTC, уже володіють 67,77% доступної пропозиції цифрового золота. Тільки за період квітневої волатильності ці адреси додали 53 600 BTC.
Нагадаємо, криптовалютні ринки залишаються доволі стійкими на тлі паніки серед інвесторів у світлі змін торгівельної політики США. Такого висновку дійшли в NYDIG.