У Bernstein назвали фактори зростання біткоїна до $1 млн


Можливі короткострокові кореляції біткоїна із золотом та індексами Nasdaq тільки вводять в оману. Про це пише The Block з посиланням на звіт Bernstein.
Аналітики інвестиційної компанії на чолі з Гаутамом Чхугані вважають більш точними індикаторами:
- скорочення роздрібних продажів;
- зростаючі перегони корпоративних накопичень;
- відновлення припливу коштів у біржові фонди.
Усі ці фактори ведуть до «скорочення пропозиції» цифрового золота, яке спрямується до нових максимумів, вважають експерти.
Минулого тижня Cantor Fitzgerald спільно з SoftBank, Tether і Bitfinex представила орієнтовану на накопичення біткоїна інвестиційну фірму Twenty One Capital. Очікується, що стартовий обсяг її резервів складе 42 000 BTC. Крім вкладень від учасників проєкту, структура планує залучити $385 млн через конвертовані облігації та $200 млн шляхом продажу акцій перед виходом на біржу.
«Twenty One прагне повторити біткоїн-сценарій Strategy, хоча і з нижчою капітальною базою», — зазначили в Bernstein.
Компанія Майкла Сейлора зібрала близько $22 млрд у 2024 році та ще $8,6 млрд у поточному за допомогою різних фінансових інструментів. Перевагу Twenty One аналітики вбачають у її спонсорах — чистий прибуток тільки Tether за минулий рік склав $13 млрд.
«У будь-якому разі гра в накопичення біткоїнів стає конкурентною», — констатували фахівці Bernstein.
Інституціонали накопичують цифрове золото. Держави на підході?
Зараз близько 80 публічних компаній володіють загалом 700 000 BTC — 3,4% від теоретичної емісії криптовалюти у 21 млн монет.
Після приблизно двох місяців «млявих потоків» на тлі падіння біткоїна на 31% від історичного максимуму, надходження в спотові ETF від початку квітня знову стали позитивними. Минулого тижня показник склав $3 млрд — рекордне значення за п’ять місяців, зазначили аналітики.
Утримувані біржовими фондами монети становлять понад 5,5% загальної пропозиції, що еквівалентно AUM приблизно в $109 млрд. При цьому на частку інституціоналів припадає майже 33%, тоді як у вересні 2024 року показник становив 20%.
Серед установ 48% обсягів біткоїн-ETF утримують інвестиційні консультанти, 31% — хедж-фонди.
У сукупності в біржових продуктах і корпоративних резервах зберігається майже 9% емісії першої криптовалюти.
Нещодавній указ президента США про створення біткоїн-резерву може стати каталізатором прийняття цифрового золота за межами установ і корпорацій, впевнені експерти Bernstein.
Хоча вже поточний імпульс від накопичення криптовалюти компаніями може підштовхнути її до нових максимумів 2025 року, потенційні купівлі урядом Сполучених Штатів не закладено в ціну, підкреслили вони.
Біржова пропозиція BTC скорочується
Залишки біткоїна на біржах знизилися до 13% від загальної емісії з 16% наприкінці 2023 року. Але з урахуванням зростання ціни за цей період у доларовому вираженні запаси цифрового золота на торгових майданчиках навіть зросли, визнали в Bernstein.
Співзасновник і CEO Satoshi Action Fund назвав скорочення біткоїн-балансів бірж бичачим сигналом. Але його думку щодо такого індикатора оскаржив аналітик Джеймс Чек, відомий під ніком Checkmate.
За його оцінкою, найчастіше за відтік монет із платформ приймають переміщення активів з якихось причин між гаманцями. Чек вважає, що більш актуально стежити за глобальною грошовою масою — агрегатом М2. Раніше в Bitwise зазначили, що зростання показника «історично було сприятливою умовою» для ризикових активів на кшталт біткоїна.
Аналітики Bernstein прогнозують, що до кінця 2025 року криптовалюта досягне піка поточного циклу на позначках близько $200 000. З неминучими ведмежими періодами вони очікують виходу ціни на $500 000 до 2030 року і курсу в $1 млн до кінця 2033 року.
«У довгостроковій перспективі ми вважаємо, що фундаментальні показники біткоїна визначаються його власною траєкторією попиту і математично доведеною незмінною пропозицією у 21 млн монет. Сьогодні видобуто 19,9 млн BTC, а з 1,1 млн, що залишилися, майже 95% будуть згенеровані протягом наступних 10 років», — підкреслили фахівці компанії.
Трейдери очікують корекцію перед продовженням зростання
Низка аналітиків вважає, що біткоїн протестує досягнуті рівні підтримки перед ралі до нових максимумів.
$BTC Sunday update:
— CrypNuevo 🔨 (@CrypNuevo) April 27, 2025
Interesting week ahead with earnings reports from Meta, Amazon & Apple, but also PCE inflation data and labour market data.
I'll keep de-risking my swing long trade from $77k by continue taking profits in this current zone. Spot bags are fine.
🧵↓ (1/4): pic.twitter.com/VK3jjseTtP
«Все дуже просто — я поки що не бачу відновлення імпульсу. Цілком можливо, що ми побачимо третій етап зростання до $97 000, коли з’явиться певна ліквідність», — написав криптотрейдер під ніком CrypNuevo.
При цьому він допустив ретест котируваннями 50-денної експоненціальної середньої для 4-годинного таймфрейму, яка становить $91 850.
Приватний аналітик під псевдонімом Roman очікує глибшого просідання — до $88 000. Він послався на індикатор стохастичної RSI, що сигналізує про перекупленість.
З Roman погодився YouTube-блогер Метью Хайленд, але зазначив, що падінню може передувати зростання до $99 500.
Трейдер із ніком Skew вказав на «нерішучість» інвесторів, яка зумовила поточний ціновий рух. Він рекомендував зосередити увагу на діапазоні $90 000-92 000.
На момент написання біткоїн торгується в районі $94 500. За останню добу котирування практично не змінилися.
Криптовалютний індекс страху і жадібності перебуває в нейтральній зоні на позначці 54, хоча 23 квітня показник сягав 72.
Нагадаємо, в ARK Invest спрогнозували зростання першої криптовалюти до $2,4 млн до кінця 2030 року на тлі прийняття активу установами та суверенними фондами.