OpenAI не підтримує запуск її «токенізованих акцій» від Robinhood


Після заяви Robinhood про випуск токенізованих акцій OpenAI в ШІ-компанії заявили, що не підтримують ці інструменти, і вони не є справжньою репрезентацією їхніх цінних паперів та капіталу.
These “OpenAI tokens” are not OpenAI equity. We did not partner with Robinhood, were not involved in this, and do not endorse it. Any transfer of OpenAI equity requires our approval—we did not approve any transfer.
— OpenAI Newsroom (@OpenAINewsroom) July 2, 2025
Please be careful.
«Ці “токени OpenAI” не є часткою в компанії. Ми не співпрацювали з Robinhood, не мали до цього стосунку та не підтримуємо ініціативу. Будь-яка передача частки OpenAI потребує нашого схвалення — його не було», — заявили в OpenAI.
У Robinhood пояснили, що новий продукт надає роздрібним інвесторам «непрямий доступ до приватних ринків» і реалізується через частку брокера в спеціально створеній компанії. Водночас платформа прямо вказує: токенізовані акції не дають права власності чи голосу.
Аналітик Аміт Кукреджа вважає, що заява OpenAI — це формальність.
for anyone freaking about this, it’s not a big deal
— amit (@amitisinvesting) July 2, 2025
OpenAI is putting out this statement to be safe because they have to
but all robinhood did was establish a token that tracks the valuation of openai on the private markets
similar to the tokens for all the other 200 public…
«Robinhood просто створила токен, який відстежує оцінку OpenAI на приватному ринку. Це аналогічно до токенів, які прив’язані до інших 200 компаній. Ви не купуєте буквальні акції — папери й самі є лише сертифікатами. Важливе лише цифрове представлення активу. У майбутньому тисячі децентралізованих бірж дозволять торгувати OpenAI незалежно від її статусу. Буде ліквідність, вузький спред, глобальний доступ. Robinhood — просто перша, хто зробила це», — заявив він.
Водночас юрист Курт Воткінс заявив, що продукт Robinhood навряд чи витримає перевірку SEC у США через непрозору структуру SPV та відсутність прав інвесторів.
«Відмова OpenAI визнавати ці токени як свою власність підкреслює ілюзорність інвестиції. Це той тип продукту, який закони про цінні папери покликані зупиняти», — зазначив він.
Він також додав, що навіть попри відмову від прямої відповідальності, проєкт підпадає під критерії тесту Хауї та вимагає реєстрації з розширеним розкриттям інформації, чого наразі немає.
Аналітик Ren з Electric Capital після розбору контрактів Robinhood назвав систему «закритим середовищем», оскільки всі транзакції перевіряють whitelist гаманців, що пройшли KYC/AML.
«Ймовірно, ці токени не зможуть взаємодіяти з DeFi. Це централізоване фінансування з контролем над доступом і розподілом», — зазначив він.
Наприкінці червня Robinhood анонсувала розробку власної блокчейн-мережі на базі Arbitrum та запуск торгівлі токенізованими активами. На L2-мережі компанія випустила токени, пов’язані з OpenAI, Robinhood Markets, Trump Media & Technology Group, Schwab U.S. Dividend Equity ETF та YieldMax MSTR Option Income Strategy.
СЕО Robinhood Влад Тенєв підтвердив, що токени технічно не є акціонерним капіталом, але фактично відкривають роздрібним інвесторам доступ до приватних активів. Він назвав це «першим кроком до чогось значно більшого».
Нагадаємо, у лютому Тенєв заявив, що майбутнє — за криптовалютою, й окреслив чотири напрями, в яких брокер планує пришвидшити інновації.