В ЄС запустили центр дослідження ШІ-алгоритмів техкомпаній
В Євросоюзі розпочав роботу новий дослідницький підрозділ ECAT. Спеціалісти центру вивчатимуть вплив алгоритмів, які розробляють та використовують технологічні компанії у межах онлайн-платформ та пошукових систем.
Like the design of the Las Setas building in Seville, algorithms are complex structures that shape our online experience.
— European Commission (@EU_Commission) April 18, 2023
This is what we are working on at the European Centre for Algorithmic Transparency. We want to make the online experience safer for all.#DigitalEU
В ECAT допомагатимуть виявляти та усувати потенційні ризики використання алгоритмічних систем, оскільки останні мають “соціальний та психологічний вплив” на користувачів. До команди запросили юристів, спеціалістів з даних, експертів зі штучного інтелекту (ШІ) та соціологів.
“З допомогою ECAT ми створимо нову цифрову правоохоронну екосистему”, — зазначила членкиня Європейської комісії Рената Ніколай.
Наразі у центрі планують перевірити звітність техкомпаній щодо використання алгоритмів та їхні аудити згідно з законом Digital Services Act.
Новостворений підрозділ входить до складу Об’єднаного дослідницького центру під керівництвом Європейської комісії, який надає незалежні наукові консультації, зокрема і щодо технології нейромереж.
На початку квітня 2023 року головний виконавчий директор Google Сундар Пічаї заявив, що корпорація планує додати функції ШІ до пошукової системи.
Нагадаємо, що низка експертів, зокрема Ілон Маск та Стів Возняк, закликали призупинити розвиток потужніших за GPT-4 ШІ-систем через серйозні ризики для людства. Водночас співзасновник Microsoft Білл Гейтс вважає, що такий крок не «розв’яже майбутні проблеми».