Генерація зображень нейромережею: 5 безкоштовних сервісів

Нейромережі та сервіси на їхній базі – технологія, яка змінює світ вже зараз. Останнім часом техгіганти активно інвестують в їх розвиток, а суспільство дискутує про те, які спеціальності штучний інтелект замінить швидше. Зокрема, й серед творчих професій.

Хоча напрям нейромереж останніми роками пройшов великий шлях, і такі програми є все більш ефективними, згенерованим зображенням ще далеко до справжнього мистецтва. Тому переживати, що ілюстратори та художники залишаться без роботи, поки що не доводиться.

Втім, у публічному доступі вже є десятки сервісів безкоштовних нейромереж, які дозволяють згенерувати зображення онлайн. ForkLog UA виділив п’ять таких ресурсів.

  • Нейромережа — це штучний інтелект, який працює за принципом людського мозку. Нейрони отримують, обробляють та віддають інформацію, а зв’язки її передають. Головна відмінність нейронів комп’ютерної мережі в тому, що їх треба постійно навчати. Людина ж розширює нейромережу, коли сама вчиться чомусь новому.
  • Останніми роками комп’ютерні нейромережі набули великого розвитку. Здебільшого їх використовують для завдань, де потрібно обробити текст, відео, аудіо чи іншу інформацію.
  • Особливої популярності набули нейромережі, що здатні швидко генерувати зображення з текстового запиту, поєднувати графічні об’єкти чи відтворювати відсутні елементи, зокрема й людські обличчя. Вони поки не замінюють роботу дизайнерів та художників, але допомагають оптимізувати рутинні процеси.

Як нейромережі генерують зображення

Нейромережа — програма, здатна до самонавчання, проте її роботу потрібно «допрацьовувати» та вдосконалювати. Користувач нейромережі вносить нову інформацію про те, як виглядають елементи, додає їхні назви, за допомогою певних алгоритмів «вчить» програму знаходити однакові та різні фрагменти. Це схоже на те, як маленькі діти запам’ятовують на картинках тварин, кольори, літери алфавіту.

Наприклад, у пошуку Google за зображенням теж задіяна нейромережа, яку навчили аналізувати картинки та визначати схожості. Після завантаження вихідної картинки нейромережа «проганяє» її за своєю базою, порівнюючи з іншими, та пропонує схожі.

За подібним принципом нейромережі генерують зображення за текстовим запитом. Ви задаєте назви об’єктів та істот, описуєте їх, а алгоритм набирає всі можливі елементи зі своєї бази, щоб ілюструвати ваше повідомлення. Деякі нейромережі не розпізнають текст, але можуть застосовувати до готових рішень візуальні ефекти, стилі та елементи інших зображень.

DALL-E 2

Нейромережа DALL-E 2 — продукт однієї з провідних компаній з розробки ШІ, OpenAI. Ця програма працює на базі сучасного та популярного алгоритму GPT-3, який також створила OpenAI. Друга версія DALL-E здатна аналізувати текстові запити англійською мовою та швидко генерувати зображення на їх основі.

У жовтні 2022 року відбувся публічний реліз сервісу, що дозволило вільно реєструватися та користуватися ним. Щоб створити профіль у DALL-E 2, знадобиться телефонний номер з обмеженого списку країн.

DALL-E нейромережа
Зображення, згенероване в DALL-E 2 за запитом «Біткоїн-максималіст в Україні». Дані: ForkLog UA.

За допомогою функції Outpanting користувач може намалювати готове зображення. Програма зберігає тіні, відображення, структури, поєднання кольорів у великомасштабній версії картинки.

Реєстрація в DALL-E 2 безкоштовна. Після активації облікового запису користувач має 50 кредитів: кредит списується при надсиланні чергового текстового запиту. З другого місяця використання кількість кредитів зменшиться до 15. Накопичувати їх не можна, проте можна придбати.

Функціоналом DALL-E 2 вже користуються компанії та відомі бренди. Наприклад, журнали Cosmopolitan та The Economist використовували нейромережу для генерації зображень для своїх обкладинок. Microsoft запустила на базі сервісу власну програму Designer, яка може генерувати різний контент: тексти, рекламні банери, листівки, логотипи тощо.

Deep Dream Generator

Deep Dream Generator — платформа не тільки для створення, але і для редагування зображень із можливістю безкоштовної генерації декількох картинок після реєстрації профілю. На сайті проєкту є три формати роботи.

Text 2 Dream

Генерація картинки за текстом. Необхідно ввести запит, який описує бажане зображення, та нейромережа збере його за своїми алгоритмами. Також доступний список уже готових запитів, наприклад, стиль малювання та ім’я художника, творчість якого буде використана як референс.

Хоча в цілому режим Text 2 Dream видає цікаві та художні результати, його зображення не дотягують до рівня DALL-E 2. Це стосується й інтерпретації слів, якості картинки. Процес створення займає трохи більше часу.

Зображення, згенероване в Deep Dream Generator за запитом «NFT із морем». Дані: ForkLog UA.

Deep Dream

Цей інструмент дозволяє проводити глибоку обробку вихідного зображення за допомогою алгоритмів ШІ. Для цього потрібно завантажити файл оригіналу та задати параметри: початкова глибина опрацювання, рівень залучення ШІ та номер «шару». Останній означає, наскільки сильно нейромережа перетворює зображення: зміни можуть бути справді суттєвими.

Deep Style

Сервіс обробки зображень, який використовує в якості графічних фільтрів напрями та жанри мистецтва. Для використання Deep Style потрібно завантажити вихідне зображення та вибрати референсну картинку зі списку.

Користуватися Deep Dream Generator можна безкоштовно, але час обмежений. При реєстрації нараховують 100 балів, які знімають за використання інструментів: по 5 балів за один запит у Deep Style та Text 2 Dream та по 2 бали за Deep Dream. Додаткові бали платні: найдешевший тариф коштує $19 на місяць і дає ліміт 120 балів, який відновлюється зі швидкістю 12 балів на годину.

Hotpot

Hotpot — ще один умовно безкоштовний сервіс, у якому є послуга створення картинок за текстовим запитом. Крім самого запиту, потрібно задати тип візуального ефекту картинки й бажаний розмір. Нейромережі потрібно від 2 до 20 секунд для обробки результату, але якщо сайт буде перевантажений, очікування може затягнутися до 2 годин і навіть цілого дня. Мінус безкоштовної версії — повільна швидкість генерації та невеликий розмір зображень.

Щоб не витрачати час на обробку запитів, Hotpot пропонує оплачувати кредити. Їх можна придбати пакетом або оформити передплату. Наприклад, 800 кредитів коштують $10, а за щомісячну оплату 1000 кредитів треба сплатити $10.

На готове зображення можна накласти фільтри, додати текст, відредагувати перенесення кольорів та інше. Є можливість перетворити картинку в NFT. Також у Hotpot є безліч послуг, пов’язаних з обробкою зображень: відновлення, колоризація, покращення облич, видалення об’єктів і фону та інші.

Крім того, Hotpot пропонує платні функції генерації NFT-колекцій, що складаються з багатьох зображень. Для цього передбачено кілька інструментів: Collection Mixer допомагає комбінувати різні об’єкти із зображень, що завантажуються користувачем, AI NFT Photo Maker накладає шари на оригінальні зображення. При поштучному створенні цифрових предметів потрібно придбати ліцензію сервісу.

Night Cafe

Популярний генератор картинок, який не просто збирає графічні елементи пошукової системи, а вбудовує їх відносно обраного вами стилю.

Основний сервіс нейромережі — Text To Image. Він малює різні візуалізації Coherent, Artistic чи Stable. У відповідь на запит програма генерує відразу 4 варіанти картинки, які можна завантажити без водяного знака та у високій якості.

біткоін Україна
Зображення, згенероване в Night Cafe за запитом «Біткоїн в Україні». Дані: ForkLog UA.

Створювати картинки можна без реєстрації. На старті вам надають 5 кредитів, вартість однієї генерації — 1 кредит. Як тільки тріал-версія закінчиться, за кожен новий кредит потрібно буде платити $0,08. Також бали нараховують за активність у спільноті: публікацію повідомлень, коментарі та інші дії.

Незважаючи на те, що Night Cafe використовує різні готові графічні елементи, усі права на володіння готовими зображеннями належать користувачеві.

Dream by WOMBO

На сайті Dream можна генерувати зображення без реєстрації. Також програма доступна у вигляді мобільного додатку для Android та iOS. Для отримання нових зображень достатньо заповнити текстовий запит, вибрати стиль візуалізації та зачекати 10–20 секунд. Нейромережа видає картинки, які можна завантажити або опублікувати в стрічці на сайті сервісу.

Крім того, готові зображення в Dream можна випустити у вигляді NFT у мережі Ethereum або Polygon. Для цього потрібний Web3-гаманець. Емісія токена безкоштовна, але потрібно сплатити комісію мережі.

Мінус сервісу: зображення генеруються в рамці та в невисокій роздільній здатності.

Зображення, згенероване в Dream за запитом «Кролик-єдиноріг». Дані: ForkLog UA.

Раніше ForkLog UA розібрав найголовніші події ШІ-індустрії за 2022 рік:

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK