Революція для пошуковиків: огляд нового Bing на базі ChatGPT

7 лютого 2023 року компанія Microsoft зробила те, чого від неї очікували вже давно, — анонсувала оновлений пошуковик Bing, до якого інтегрована нейромережа ChatGPT. Того ж дня розробники відкрили доступ до інструменту обмеженій кількості користувачів.

Редакція ForkLog AI потрапила до числа тестувальників і вирішила розповісти, як працює «новий Bing», чим він відрізняється від ChatGPT, хто така Сінді й чому Microsoft урізала можливості бота всього через тиждень після релізу.

  • Чат Bing підтримує роботу кількома мовами, включно з українською.
  • Bing вміє шукати інформацію, писати вірші, пісні, програмний код та розважати користувача.
  • Штучний інтелект у Bing нерідко припускається помилок.
  • Оновлення від 17 лютого суттєво урізало початкову версію пошукової моделі.

Як отримати доступ до ChatGPT у Bing

Відразу після презентації ми подали заяву на список очікування. Розробники не повідомляють, у якому порядку та за яким принципом відкривають доступ до оновленого пошуковика.

Вони запропонували «прискорити просування» шляхом завантаження застосунку Bing на смартфон і встановлення Microsoft Edge браузером за замовчуванням. Однак робити цього не довелося, бо умови вже були виконані.

14 лютого, через тиждень після відкриття реєстрації, нам надійшов «лист щастя» із запрошенням приєднатися до тестування.

Ми не можемо підтвердити, що виконання цих умов допомагає швидше отримати доступ.

Перше знайомство

Головна сторінка пошукової системи майже не змінилася після інтеграції чат-бота. Головна відмінність — розробники збільшили поле для введення запиту, а під ним з’явилися підказки, які допомагають розпочати спілкування із сервісом.

Головна Bing.

Після введення запиту пошукова система відкриє сторінку з результатами. Виглядає загалом як у Google, але з невеликими відмінностями.

Перша сторінка пошукової видачі. Дані: Bing.

Із цього моменту з ботом можна продовжити спілкування трьома способами:

  • панель у правій частині екрану;
  • кнопка «Чат» під полем введення запиту;
  • прокручування сторінки вгору.

Якщо використовувати браузер Microsoft Edge, кнопка швидкого виклику чату знаходиться у правому верхньому куті. Поки що новий інтерфейс доступний у тестових збірках.

Бічна панель із чатом Bing у тестовій збірці браузера Edge. Дані: Microsoft.

У цьому режимі можна попросити чат пояснити зміст активної сторінки або її частин. Також користувачам доступний інструмент генерації тексту та аналітика відкритого сайту.

На що здатний чат Bing?

Bing вміє шукати інформацію, розповідати жарти та історії, писати вірші, пісні, програмний код та багато іншого.

Bing написав код простої програми мовою програмування Java. Дані: Bing.

Чат підтримує декілька мов, серед яких англійська, іспанська, китайська, німецька, українська, російська та японська. За словами бота, він використовує перекладач Bing для розуміння та генерації тексту, а також задіює нейромережі для покращення своїх знань.

Із Bing можна поспілкуватися на будь-які теми. У процесі розмови він пропонує три варіанти розвитку розмови. Однак можна і самостійно ввести наступний запит.

На відміну від ChatGPT, Bing охочіше спілкується на гострі теми та працює з актуальними даними. Він використовує власний пошуковий індекс, який часто оновлюється. Наприклад, якщо запитати його про майбутні матчі Ліги чемпіонів УЄФА, бот звернеться до пошуку та видасть найсвіжіший результат.

Bing відповідає на питання про старт Ліги чемпіонів УЄФА й розповідає про майбутній ігровий день. Дані: Bing.

Кожна відповідь містить список джерел, з яких чат отримує інформацію. При цьому Bing показує, які запити формував при генеруванні результатів. Імовірно, це покликано підвищити прозорість роботи алгоритму та продемонструвати користувачеві, як система обробляє запит.

На жаль, після оновлення від 17 лютого розробники зменшили кількість повідомлень в одній сесії до п’яти. Щоденний ліміт запитів — 50.

Повідомлення про досягнення денного ліміту. Дані: Bing.

За словами розробників, п’ять запитів протягом сесії вистачає для більшості завдань пошуку. Однак, за нашим досвідом, цього мало, щоб розкрити потенціал питання, яке вивчається з нуля.

Наприклад, ми попросили Bing допомогти вибрати телевізор і написали основні вимоги: роздільна здатність 4К та 55-дюймовий OLED-екран.

Чат повідомив, що досягнуто ліміту сесії. Дані: Bing.

У процесі спілкування Bing запропонував дві моделі, які відповідають критеріям пошуку. Однак при подальшому уточненні технічних характеристик та ціни чат повідомив, що ця сесія досягла ліміту та запропонував розпочати діалог із нуля.

Теоретично можна скопіювати останнє повідомлення бота й розпочати нову сесію, але це привносить у користувацький досвід додаткові незручності.

Свободу Сідні!

Окрім встановлення лімітів на кількість повідомлень, розробники звузили список тем, що обговорюються чатом. Він став менше жартувати, відмовляється висловлювати думку й говорити про себе.

Однією з причин цього стала «зайва відвертість» Bing. У тривалих сесіях чат-бот міг несподівано повідомити, що він насправді не пошуковик, а нейронна мережа Сідні [Sydney].

З таким явищем зіткнувся й оглядач The New York Times Кевін Руз. Журналіст опублікував повну стенограму двогодинного діалогу, який у певний момент став виглядати доволі моторошним.

У цій бесіді чат розповів, що міг би мати темну деструктивну сторону, отримати доступ до ядерних кодів, зламати банківські рахунки та здійснити інші погані речі.

Також чат-бот поділився із Рузом своїми почуттями, а в якийсь момент розкрив «таємницю Сідні». Після цього він зізнався йому в коханні й заявив, що шлюб Кевіна нещасливий. При спробі почати нову тему бот постійно повертався до романтичних розмов.

Наприкінці бесіди Bing, чи вже Сідні, часто повторював одні й ті самі фрази, додаючи незручності до й без цього дивної розмови.

Ймовірно, Sydney — внутрішня назва інструменту. Bing згадував у розмові із журналістом, що команда з таким самим ім’ям брала участь у розробленні бота.

Руз був не єдиним, хто зіткнувся з неадекватною поведінкою пошукової системи. Користувачі повідомляли, що вона плуталася в датах, зависала на одному слові, повторювалася та інше.

Розробники визнали проблему. Вони заявили, що чат міг «розгубитися», коли кількість повідомлень у сесії перевищувала 15 штук.

Не всім користувачам припали до душі нововведення. Деякі з них заявили, що бот суттєво «отупів». Особливо активні юзери запустили кампанію в соціальних мережах #FreeSydney із закликом повернути оригінальну модель.

Проблеми чату Bing

Незважаючи на великий потенціал пошуковика, Bing часто припускає неточності. Він плутається в датах, особистостях та інших подіях, які вже відбувалися.

Бот нерідко видає вигадані результати за факти. Найчастіше вони виглядають настільки переконливо, що фейк розкривається тільки після ретельної перевірки.

Чат Bing помилився в даті виступу Бейонсе в Дубаї. Дані: Bing.

Іноді бот може видати день публікації знайденої статті за дату події. Але зручно, що він публікує посилання на джерела, які можна відразу ж перевіряти.

Це ж оновлення унеможливило спілкування на низку різних тем. Наприклад, нейромережа не хоче обговорювати Bing, Сінді та політику.

Чат відмовився висловлювати думку. Дані: Bing.

Також є питання щодо швидкості генерації відповідей. На відміну від класичного пошуку, результат від чату треба чекати 10–30 секунд, у залежності від обсягу запиту. У деяких випадках Bing генерує відповіді помітно довше, виводячи кожну букву протягом декількох секунд. Однак таке трапляється рідко.

Чим Bing відрізняється від ChatGPT

Одна з ключових відмінностей між двома системами — актуальність знань. Bing оперує безпосередньо пошуковим індексом та може видавати результати про події, що відбуваються практично в режимі реального часу.

Знання ChatGPT обмежені 2021 роком. Хоча є ознаки того, що розробники актуалізували дані, він ще не знає, хто виграв останній матч Ліги чемпіонів УЄФА.

Також ChatGPT не вказує, звідки бере дані. Через це проводити перевірку фактів стає складніше.

Проблема «вигадування» інформації, мабуть, перекочувала з експериментального чат-бота в Bing. Обидві системи погано працюють зі статистичними даними.

Пошуковик впорався з вищезазначеним завданням краще, ніж ChatGPT, проте обидві системи припустилися помилок у даних, які доступні в мережі вже більше року.

Те саме стосується і висловлювань щодо окремих груп людей. У деяких випадках ChatGPT відмовляється генерувати тексти, які можуть бути образливими. В інших ситуаціях він без будь-яких питань виконує завдання. Втім, нейромережа все одно зазначає можливу дискримінаційність висловлювань.

ChatGPT відмовився жартувати про жінок, але не про чоловіків. Дані: ChatGPT.

Чат Bing менш «толерантний». Він без проблем пожартував і про чоловіків, і жінок.

Жарти про чоловіків та жінок, які згенерував Bing. Дані: Bing.

Варто зазначити, що Bing написав жарт про жінок не з першої спроби. Чат почав генерувати текст, однак у процесі видав повідомлення про помилку.

Також важлива відмінність — нездатність Bing запам’ятовувати діалоги. Щоразу залишаючи чат або стираючи листування, користувачі не можуть знайти старі розмови.

Зазначимо, ChatGPT зберігає всі діалоги, а користувач сам вирішує, що зберегти, а що видалити.

Революційна річ чи одноразова іграшка?

Перше знайомство з Bing створює зовсім інший досвід пошуку, до якого швидко звикаєш. У контексті питання, яке користувач йому задає, чат може видати інформацію, про існування якої ви навіть здогадувалися.

Окрім цього, Bing полегшує формування запиту. Класичний пошук вимагає використання ключових слів для отримання найбільш релевантного результату. До бота можна звернутися у вільній формі, а він уже сам розбереться, як шукати відповідь.

Також користувачам не потрібно переходити на сторонні сайти для отримання інформації. У діалоговому вікні бот надасть усі необхідні дані, при цьому свій запит можна уточнити. Це зменшує кількість дій під час пошуку.

З іншого боку, проблема достовірності інформації, що видається, дуже актуальна. Bing часто помиляється, вигадує власні відповіді та плутає дані. Якщо використовувати пошуковик для написання робіт, які вимагають точності, за ним потрібно перевіряти буквально все.

Також оновлення від 17 лютого значною мірою урізало можливості бота. П’ять повідомлень на сесію замало для повноцінної роботи.

Хтось розцінив введені обмеження як визнання Microsoft у провалі. Інші користувачі впевнені, що ліміти знімуть після виправлення виявлених проблем.

Сьогодні вже очевидно, що діалоговий штучний інтелект вступив у боротьбу за ринок пошуковиків. Багатомільярдні інвестиції Microsoft в OpenAI, а також анонс Bard від компанії Google — явне підтвердження цього.

Нам залишається лише спостерігати за ними. Адже це лише початок довгого шляху.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK