Як працює процесинг криптоплатежів для бізнесу? Розповідає CryptoProcessing
Криптопроцесингові сервіси ― це платіжні шлюзи, які обробляють транзакції в блокчейні та конвертують криптовалюти у фіат. Вони є важливою частиною індустрії, забезпечуючи швидкі розрахунки та сприяючи масовому прийняттю цифрових активів.
Разом з командою CryptoProcessing розповідаємо про роботу криптопроцесингу та інтеграцію біткоїн-платежів у бізнес.
Навіщо бізнесу криптопроцесинг
Додати підтримку криптовалютних платежів можна двома способами: створити власне рішення або підключити шлюзи для цифрових активів.
У першому випадку компанії потрібно найняти команду розробників і виділити бюджет на створення інфраструктури. Щоб уникнути навантаження на бізнес, учасники ринку звертаються до фірм, які надають готові рішення з обробки криптоплатежів. Зазвичай вони працюють за наступним алгоритмом:
- клієнт купує товар за криптовалюту;
- криптопроцесинговий сервіс приймає та обробляє платіж;
- продавець отримує гроші у зручній для нього формі: на банківський рахунок після конвертації активів, наприклад у долари чи євро, або напряму на холодний криптогаманець.
При використанні готових платіжних рішень власникам бізнесу не потрібно турбуватися про безпечний прийом і зберігання криптоактивів. CryptoProcessing пройшов аудит компаній 10Guards і Hacken, а також використовує системи перевірки транзакцій за допомогою AML-сервісів Crystal і Chainalysis.
Ба більше, в липні 2024 року сервіс CryptoProcessing отримав сертифікат безпеки ISO/IEC 27001. Він підтверджує впровадження системи управління ризиками, пов’язаними з безпекою даних, а також повну відповідність практикам і принципам Міжнародної організації зі стандартизації.
«Можна сміливо сказати, що цифрові платежі ― не швидкоплинний тренд, а сталий платіжний інструмент. За даними Statista, понад 580 мільйонів людей у світі вже використовують криптовалюту, і це число постійно зростає. Близько 15 тисяч компаній приймають біткоїни, включаючи таких гігантів, як Microsoft, PayPal, Tesla, Twitch і Shopify», ― коментують представники CryptoProcessing.
За їхніми словами, зростанню популярності криптоплатежів сприяють:
- залучення нових користувачів. Власники криптовалют здійснюють платежі по всьому світу, що дозволяє компаніям виходити на глобальний ринок і розширювати клієнтську базу;
- низькі комісії. Як правило, банки стягують високі комісії за обробку міжнародних платежів. У криптоіндустрії плата за такі транзакції може становити менш як $0,01 залежно від блокчейну і завантаженості мережі;
- швидкі розрахунки. Традиційним фінансовим компаніям потрібно кілька днів для клірингу і розрахунку. Платежі в криптовалютах, як правило, обробляються за хвилини.
- упізнаваність і позиціювання бренду. Прийом цифрових активів може покращити імідж компанії, залучити технічно підковану молоду аудиторію і, як наслідок, виділити бізнес серед конкурентів і привернути увагу ЗМІ.
CryptoProcessing також розв’язує проблему волатильності криптовалют завдяки фіксації обмінного курсу і можливості миттєвої конвертації у фіат.
Крім того, партнерство з ліцензованим криптопроцесором допоможе бізнесам приймати криптоплатежі легально, щоб уникнути проблем з регуляторами та зосередитися на основній діяльності.
Як це працює
Розглянемо обробку криптовалютних платежів на прикладі сервісу CryptoProcessing, який обслуговує понад 800 мерчантів у різних галузях. На стороні користувача вона складається з двох кроків:
- ініціювання платежу. Перебуваючи на сайті продавця, покупець обирає оплату криптовалютою, ініціюючи запуск послуги криптопроцесингу;
- обробка через API. CryptoProcessing автоматично генерує запит на оплату за допомогою API, перевіряє деталі транзакції і її підтвердження в блокчейні.
Подальша обробка на стороні криптопроцесингу може відбуватися двома способами залежно від обраних клієнтом налаштувань:
- мерчант утримує криптовалюту. CryptoProcessing переводить криптовалюту на адресу холодного гаманця, щоб убезпечити кошти клієнта;
- миттєва конвертація у фіат. Сервіс конвертує криптовалюту у фіат за ринковим курсом і зараховує гроші на банківський рахунок мерчанта.
«CryptoProcessing надає необхідну бухгалтерську документацію. Звіти включають записи транзакцій, курси конвертації, суми, дати та інші важливі деталі. Ми надаємо цю інформацію продавцеві для бухгалтерського обліку, забезпечуючи прозорість і простоту управління фінансами», ― пояснює команда сервісу.
CryptoProcessing пропонує три способи оплати:
- канали. Автоматизований прийом криптовалют без прив’язки до конкретної суми;
- інвойси. Депозит на певну суму, який необхідно оплатити у вказаний термін;
- платіжні посилання. Працює так само як і інвойс, але не має терміну погашення.
«CryptoProcessing не стягує комісію за інтеграцію і не має прихованих платежів. Комісія за транзакцію становить менш як 1%», ― зазначають представники сервісу.
Окрім обробки платежів, CryptoProcessing пропонує гаманець для управління криптовалютними активами та OTC-центр для здійснення великих угод.
Висновки
Криптовалютні платежі дозволяють розширити клієнтську базу, знизити комісії за транзакції та підвищити швидкість їх обробки. На ринку представлені різні рішення, що спрощують процес інтеграції цифрових активів і не вимагають розробки нової архітектури.
CryptoProcessing надає клієнтам шлюз з можливістю конвертації цифрових активів у фіат, який підійде власникам великого та середнього бізнесу. Сервіс дозволяє приймати криптовалюти по всьому світу, а також виводити кошти на холодні гаманці та банківські рахунки.
Власники компаній можуть замовити безплатну консультацію в CryptoProcessing і отримати персоналізовану пропозицію, адаптовану до потреб конкретного продукту.