ФБР: шахраї використовують криптобанкомати у взаємодії з жертвами

Біткоїн-банкомати стали одним із інструментів, який використовують криптовалютні шахраї для отримання коштів від жертв. Про це йдеться у попередженні Центру прийому скарг щодо кіберзлочинів (IC3), який співпрацює з ФБР.

Згідно з ним, шахраї знайомляться з жертвами у застосунках чи соцмережах, видають себе за успішних криптотрейдерів та пропонують інвестувати гроші з метою отримання прибутку. 

Після встановлення контакту зловмисники «навчають людей азам інвестування» та заохочують їх вносити депозити на фейкові сайти.

Якщо жертва намагається вивести гроші, з нею припиняють контакт або просять сплатити податок чи збір, щоб уникнути «штрафу». За даними IC3, використання криптовалютних банкоматів є одним із методів такої оплати. В подальшому людина втрачає свої кошти без шансу їх повернути.

Відомство порадило:

  • ретельно перевіряти незнайомців у соцмережах, які пропонують можливості інвестицій;
  • не завантажувати підозрілі застосунки;
  • перевіряти домени сайтів, особливо криптобірж.

За даними Coin ATM Radar, у США розташовано близько 33 500 криптовалютних банкоматів, що становить 87,4% загальної кількості на ринку.

Нагадаємо, у лютому 2022 року ФБР розіслала попередження з цього приводу, де повідомила, що іноді шахраї видають себе за потенційних романтичних партнерів.

Стежте за ForkLog UA у Twitter та Facebook.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK