Аризона стала другим штатом США із законом про крипторезерв
В Аризоні підписали закон HB2749, що формально створює в штаті крипторезерв із незапитаних цифрових активів. Документ отримав підтримку обох партій у Палаті представників і Сенаті.
✅Arizona Enacts New Law to Secure Unclaimed Digital Assets and Establish Bitcoin Reserve Fund
— Arizona House Republicans (@AZHouseGOP) May 7, 2025
“Digital assets aren’t the future—they’re the present. This law ensures Arizona doesn’t leave value sitting on the table and puts us in a position to lead the country in how we secure,… pic.twitter.com/HU9pdS8enu
Закон не передбачає інвестицій у криптовалюти. До керованого казначейством штату фонду мають надходити покинуті активи, включаючи отримані через аірдропи та стейкінг. Цифрові активи визнаються «незапитаними», якщо власник не відповідає на запити впродовж трьох років.
«Цей крок показує, що губернаторка Кеті Гоббс готова підтримувати законодавчі ініціативи у сфері криптовалют», — прокоментували в Bitcoin Laws.
На початку травня Гоббс наклала вето на інший документ — SB1025, який дозволяв інвестувати до 10% державних коштів у цифрові активи. Вона заявила, що публічні фінанси не мають бути «майданчиком для неперевірених інвестицій».
Автор HB2749, голова комітету з торгівлі Палати представників Джефф Венінджер, заявив:
«Цифрові активи — це вже не майбутнє, це теперішнє. Ми заклали основу для захисту майнових прав і обліку нової форми цінності в економіці. Це та політика, яку ми маємо реалізовувати — сучасна, точна і спрямована в майбутнє».
6 травня Нью-Гемпшир став першим штатом, який дозволив створення біткоїн-резерву. Закон дозволяє вкладати до 5% бюджетних коштів у криптовалюти й дорогоцінні метали з капіталізацією не менш як $500 млн.
Для порівняння, у Флориді влада припинила розгляд одразу двох подібних ініціатив, а в таких штатах, як Оклахома, Монтана, Пенсильванія, Північна й Південна Дакота та Вайомінг, спроби створити державні крипторезерви також зазнали невдачі.