Binance і Чанпен Чжао попросили відхилити позови SEC
Binance, Binance.US і голова платформи Чанпен Чжао подали клопотання про відхилення позовів SEC, зазначивши «неправдоподібні» аргументи регулятора. Про це повідомляє CoinDesk.
В одному з документів сказано, що агентство дало занадто широке визначення терміну «інвестиційний контракт».
«SEC нещодавно ухвалила кілька примусових заходів, включно з цим позовом, виходячи зі своєї нової позиції, згідно з якою практично всі криптоактиви та практично всі транзакції з ними є цінними паперами», — зазначили в компанії.
У клопотаннях також містилися схожі аргументи щодо так званої «доктрини основних питань» — постанови Верховного Суду, яка приписує федеральним агентствам очікувати на рішення Конгресу США з важливих економічних або політичних питань.
«Дійсно, з 2019 року Конгрес розглянув понад дюжину пропозицій, які забезпечили б послідовну і працездатну основу для криптоактивів і торгових платформ. Попри це, SEC зараз прагне розширити свої повноваження», — підкреслили юристи криптобіржі.
5 червня SEC подала в суд на Binance і Чжао, висунувши 13 звинувачень, зокрема про продаж незареєстрованих цінних паперів. 6 червня регулятор направив клопотання про заморожування цифрових активів американського підрозділу біржі.
9 червня користувачі втратили можливість депонування доларів, що викликало продажі з боку охочих вивести кошти у фіаті. На тлі цього на платформі сформувався дисконт у котируваннях біткоїна в парі з доларом — показник досяг ~$2200 (7,3%).
17 червня SEC і Binance уклали угоду про клієнтські кошти в США. Біржа відновила виведення активів, проте в компанії попередили, що ситуація може змінитися.
Пізніше відомство звинуватило Binance.US у небажанні співпрацювати. На думку регулятора, дії платформи порушують домовленості між сторонами про заборону виведення коштів за кордон.
За твердженням відомства, холдингова компанія біржі — BAM — затягувала підготовку запитуваних документів. Суд відмовився зобов’язати американський підрозділ Binance надати SEC розширену інформацію щодо обробки активів клієнтів. У самій компанії назвали запити регулятора «занадто широкими» і «невиправдано обтяжливими».
Нагадаємо, згідно з внутрішньою презентацією біржі, можливості зростання Binance.US обмежені через зв’язки бізнесу з Чжао і поточне нормативно-правове середовище.