BIS: 20% банків зберігали криптовалюти у 2022 році
Експерти Банку міжнародних розрахунків (BIS) дослідили зв’язки традиційних фінансових установ з цифровими активами. З їхнього аналізу випливає, що 20% банків зберігали криптовалюти станом на 2022 рік. З них дві третини знаходилися на території Південної та Північної Америках.
Explore the results of the latest #BaselCommittee monitoring report with the interactive Tableau dashboards that now also cover #Securitisation, #Cryptoasset exposures and the impact of final #BaselII https://t.co/zp5e2JW7gy pic.twitter.com/RrlRxxUPoB
— Bank for International Settlements (@BIS_org) March 3, 2023
За даними BIS, пруденційні ризики криптовалют, якими володіли банки тогоріч, оцінювалися у €2,9 млрд. Це на 30% більше, ніж у 2021 році.
Водночас кількість цифрових активів на їхньому зберіганні дорівнювала у 2022 році ~€1 млрд — на 66% менше, ніж у 2021 році.
Фахівці зазначили, що зниження останнього показника пов’язано з падінням ринкової вартості цифрових активів та зменшенням позицій банків.
Фінустанови надають перевагу зберіганню біткоїнів (43%), цінних паперів криптовалютної біржі Coinbase (29%) та Ethereum (4%), за даними дослідників.
«Майже три чверті зазначених пруденційних ризиків, пов’язаних з цифровими активами, банки генерують внаслідок таких фінактивностей як кліринг та торгівля криптовалютами. 41% та 32% відповідно», — йдеться у звіті.
Раніше експерти BIS з’ясували, що власники біткоїну, які інвестували в першу криптовалюту з серпня 2015 року по грудень 2022 року, у переважній більшості зазнали збитків.