Біткоїн-біржа Kraken зацікавилася ядерною енергетикою
Kraken вивчає можливість використання ядерної енергії для забезпечення стабільності живлення своїх дата-центрів. Про це CTO криптобіржі Вішну Патанкар розповів CoinDesk.
Менеджер відзначив різке зростання попиту на електроенергію з боку секторів штучного інтелекту і високопродуктивних обчислень.
У Kraken також очікують бум у сфері DeFi і збільшення потрібності власних послуг у міру прийняття цифрових активів інституціоналами.
«Цілодобова і глобальна природа криптовалют означає, що Kraken потребує постійного постачання енергії, особливо з урахуванням того, що ми забезпечуємо більшу частку світових обсягів торгівлі», — сказав Патанкар.
За його словами, у зв’язку з цими факторами біржа вивчає, як вона може масштабувати свій бізнес з погляду стабільного доступу до електроенергії.
У Kraken припускають використовувати для живлення дата-центрів малі модульні реактори (ММР). У січні 2023 року Комісія з ядерного регулювання США сертифікувала перший подібний пристрій у країні, відкривши шлях до промислової експлуатації.
Остаточного рішення компанія ще не ухвалила, проте схиляється в бік ядерної енергетики, оскільки альтернативи на кшталт вітряної або сонячної генерації залежать від погодних умов, уточнив Патанкар.
Крім того, ММР можуть розміщуватися безпосередньо на території дата-центрів, оскільки не потребують багато простору і на них не впливають зовнішні чинники.
«Резервне ядерне живлення означає, що Kraken зможе продовжувати роботу навіть у разі серйозних перебоїв у локальному енергопостачанні», — зазначив Патанкар.
Біржа вивчає можливості розвитку подібних проєктів на своїх підприємствах у Північній Америці та Європі.
Нагадаємо, ядерну енергетику активно використовують біткоїн-майнери на кшталт CleanSpark або TeraWulf, але вони орієнтовані на стаціонарні АЕС.