Біткоїн провалив рівень $75 000
Увечері 6 квітня ціна першої криптовалюти перейшла до падіння. На момент написання котирування перебувають на рівні ~$74 950.

За добу курс цифрового золота знизився майже на 10%. Більшість альткоїнів із топ-10 за капіталізацією просіли значно сильніше. Близько 21% втратив XRP, приблизно 19% — Dogecoin. Ціна Ethereum не втримала позначку $1500, подешевшавши на ~18%.
Сукупна капіталізація крипторинку впала на ~12,5%, до $2,46 трлн. Домінування біткоїна перевищило 60%.
Фондовий ринок зустрів падінням тиждень введення «взаємних тарифів» Трампа
Обвал цифрових активів послідував за відкриттям у неділю ринків ф’ючерсів на основні американські фондові індекси. Котирування S&P 500 втратили 4,6%, NASDAQ 100 — 5,5%.
Падіння традиційних активів прискорилося з відкриттям торгових сесій на азійських біржах. На момент написання індекс Nikkei знизився на 7,8%, корейський KOSPI — на 5,6%.
За спостереженням медіаресурсу The Kobeissi Letter, фондовий ринок США скорочується протягом 32 днів поспіль, втрачаючи в середньому $400 млрд за торгову сесію.
2 квітня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про нові мита для торгових партнерів. Для всіх країн передбачено мінімум у 10%, який набуде чинності з 5 квітня. Щодо низки партнерів запроваджують «взаємні тарифи» приблизно в половину менші за ті, які країни накладають на американські товари. Ці заходи запустять із 9 квітня.
Відповідні мита для Китаю становитимуть 54%, для ЄС — 20%, В’єтнаму — 46%, Тайваню — 32%, Японії — 24%, Індії — 26%, Південної Кореї — 25%.
Біткоїн відреагував просіданням нижче $85 000. Однак у наступні дні актив утримався вище $80 000, демонструючи кращу порівняно з фондовим ринком динаміку.
У міру наближення «взаємних тарифів» з’явилися очікування їхнього відтермінування Трампом, щоб дати змогу торгівельним партнерам зробити зустрічні пропозиції для «укладення угоди».
«Одне можна сказати напевно. Понеділок стане одним із найцікавіших днів в економічній історії нашої країни», — написав інвестор-мільярдер Білл Акман.
У заяві від 6 квітня президент США назвав мита «єдиним способом вирішення» торгового дефіциту з Китаєм, ЄС та іншими країнами. Він також сказав журналістам, що не мав наміру спровокувати розпродаж на фінансових ринках, але «іноді доводиться приймати ліки, щоб щось виправити».
Біткоїн піде за акціями США чи своїм шляхом?
Після 2 квітня співзасновник BitMEX Артур Хеєс висловив думку, що першій криптовалюті необхідно втриматися вище $76 500 до дня сплати податків у США 15 квітня. За його оцінкою, це дасть змогу позбутися невизначеності та волатильності, викликаної тарифами.
Після відходу біткоїна до позначок у районі $75 100 експерт прокоментував свій прогноз — «мимо».
«Волатильність повернулася […]. Буде веселий тиждень», — констатував він.
Раніше аналітик і засновник MN Trading Міхаель ван де Поппе також допустив ретест цифровим золотом $76 600 перед переходом до зростання. Деякі вказали $80 000-82 000 як локальне дно.
Однак у Glassnode на основі ончейн-метрик засумнівалися в стабілізації біткоїна вище $80 000. Аналітики не виявили в індикаторах ознак відновлення стійкого зростання.
У березні CEO CryptoQuant Кі Ен Джу припустив завершення бичачого ринку першої криптовалюти. У найближчі півроку-рік котирування знижуватимуться або перебуватимуть у боковику, заявив він.
Експерт підтвердив свій прогноз на основі графіка реалізованої капіталізації біткоїна. Криптовалюта увійшла в ведмежий цикл, і навіть у разі ослаблення тиску продажів розворот займе щонайменше шість місяців.
«Короткострокове зростання виглядає малоймовірним», — підбив підсумок глава CryptoQuant.
Криптовалютний індекс страху і жадібності після спроби наблизитися до нейтральної зони обвалився до 23. Значення сигналізує про екстремальний страх інвесторів.
«На тлі зростаючої обережності щодо темпів і масштабів введення мит 2 квітня, ризикові активи, включно з біткоїном, охопило мислення „продавай зараз, думай потім“», — сказав в інтерв’ю The Block глава відділу досліджень у Presto Research Пітер Чанг.
На його думку, подальша динаміка залежить від трьох основних чинників:
- реакції на торгівельні тарифи інших країн;
- наявності та реалізації цілісного довгострокового плану майбутніх дій в адміністрації Трампа;
- рішень Федеральної резервної системи США.
Директор з досліджень LVRG Нік Рак зазначив, що через жорстку тарифну політику США TradFi-компанії лавірують у «бурхливих водах», намагаючись знайти баланс між очікуваннями затяжної торгівельної війни та волатильністю біткоїна.
«Це може призвести до перепродажу цифрових активів, на які істотно впливають постійно мінливі настрої та економіка їхньої власної екосистеми», — заявив він.
У Santiment зазначили, що соцмережі переповнені згадками про «відокремлення» криптовалют від фондових ринків. Наприкінці минулого тижня цифрові активи стримано відреагували на тарифну відповідь Китаю, яка спричинила падіння основних індексів на кшталт S&P 500.
«Якщо крипторинки дійсно стають дедалі менш і менш залежними від фондових ринків, це було б обнадійливим знаком. Історично більшість найбільших бичачих циклів у цифрових валютах траплялися, коли між двома секторами була нульова (не негативна і не позитивна) кореляція», — констатували експерти аналітичної платформи.
Нагадаємо, до червня ринок криптовалют може сягнути локального дна, а подальшу динаміку визначать результати переговорів США та основних торгівельних партнерів щодо тарифів, вважають у Nansen.