Біткоїн закріпився вище $87 000


Ціна першої криптовалюти перевищила позначку $87 000 на тлі ослаблення побоювань щодо введення США мит на імпорт. На Binance котирування в моменті досягли $87 564.
За останню добу курс цифрового золота зріс на 3,6%. З найбільших за капіталізацією альткоїнів приблизно аналогічні темпи відновлення продемонстрували мем-коїн Dogecoin (3,8%) і Ethereum (4%). Solana додала 6,6%. У «червоній зоні» залишився курс Tron із -4,3%.
Капіталізація крипторинку повернулася до позначки $2,96 трлн, додавши за 24 години 1,3%.
Макроекономічні сигнали додали оптимізму
У суботу Bloomberg із посиланням на власні джерела повідомив про перехід адміністрації президента США Дональда Трампа до більш «цільового» підходу під час запровадження анонсованих торгових мит. Глава держави нібито готовий відмовитися від запровадження фіксованих ставок щодо широкої кількості країн та об’єднань. Передбачається, що політика буде більш гнучкою, з акцентом на «взаємних» пропозиціях і застосуванням нетарифних бар’єрів.
«Криптовалютні ринки зростають, оскільки інвестори позитивно реагують на більш поступливу позицію Трампа щодо тарифів, які наберуть чинності 2 квітня, а також на фокусування ФРС на довгострокових тенденціях інфляції», — прокоментував інвестиційний директор Kronos Research Вінсент Лю для The Block.
За підсумками лютого річна інфляція в США становила 2,8% — мінімум із листопада 2024 року. На березневому засіданні центробанк залишив ключову ставку незмінною в діапазоні 4,25-4,5%. При цьому, починаючи з квітня, ФРС сповільнить розпродаж цінних паперів, знизивши щомісячний ліміт казначейських облігацій з $25 млрд до $5 млрд.
Екс-СЕО BitMEX Артур Хеєс вважає це ознаками уповільнення кількісного посилення з боку регулятора. Це дало йому підстави заявити про проходження біткоїном дна на $77 000.
24 березня Хеєс підтвердив свою думку про фактичний перехід ФРС до кількісного пом’якшення в казначейських облігаціях.
«Ставлю, що біткоїн досягне $11-00-00 перш ніж знову протестує $76 500», — заявив експерт.
У 10x Research зазначили, що раніше допускали більш глибоку корекцію в першій криптовалюті після провалу рівня $95 000. На тлі можливого пом’якшення Трампом тарифної політики та рішень ФРС аналітики також припустили проходження активом дна з подальшим зростанням до $90 000.
Вони звернули увагу на індикатори розвороту, які повернулися до рівнів, що передували старту попередніх булранів — у вересні 2023 року і серпні 2024 року.
«Говорячи коротко, технічне тло зараз перейшло до точки, де цілком імовірний розвиток нового висхідного тренду», — підкреслили в 10x Research у записці для інвесторів.
При цьому експерти очікують «значний опір» на позначці $90 000 і не бачать «явного каталізатора для негайного параболічного ралі».
Вже «ведмежка» чи ще «бичка»? Прогнози розійшлися
У лютому фахівці Matrixport спрогнозували закінчення корекції в першій криптовалюті в березні або квітні.
Низка аналітиків з компаній з Волл-стріт допустила перехід біткоїна до зростання в другому місяці весни. Однак деякі обмежили перспективу висхідного тренду рівнем опору на $90 000. За їхньою оцінкою, криптовалюта навряд чи подолає позначку через відсутність значущих каталізаторів для розвороту.
Засновник і CEO CryptoQuant Кі Ен Джу в березні заявив про завершення бичачого ринку біткоїна. За його прогнозом, у найближчі півроку-рік котирування знижуватимуться або перебуватимуть у боковику.
Пізніше, відповідаючи на основні контраргументи до його позиції, аналітик спростував очікуваний прихід роздрібних інвесторів, який може виступити драйвером зростання. Він зазначив, що більшість «фізиків» уже вклалися в цифрове золото через ETF, і це не фіксують ончейн-дані.
Економіст і автор книги «Закон Меткалфа як модель вартості біткоїна» Тімоті Петерсон зазначив, що з 2015 року криптовалюта пережила 10 ведмежих ринків. Ці періоди він визначив на основі падіння ціни на 20% від максимумів.
«Якщо судити виключно за базовою вартістю прийняття, то біткоїн навряд чи опуститься нижче $50 000. З погляду динаміки цін, йому буде складно провалити навіть $80 000, особливо з урахуванням того, що центробанки схиляються до м’якшої грошово-кредитної політики», — заявив Петерсон.
За його оцінкою, поточний ведмежий ринок триватиме 90 днів від АТН. Ми ще можемо побачити спад котирувань, але приблизно із середини квітня відбудеться їхнє зростання на 20-40%, спрогнозував він.
Нагадаємо, у QCP Capital засумнівалися в міцності підтримки котирувань біткоїна на рівні $80 000, а експерти з Material Indicators пояснили, що утримує ціну нижче $87 500.