Chainlink з’єднав блокчейн JPMorgan і тестнет Ondo Chain


Платформа цифрових платежів Kinexys від JPMorgan провела розрахунки за схемою DvP із токенізованого грошового фонду в тестовій мережі Ondo Chain. Це стало можливим завдяки міжланцюговому протоколу CCIP від Chainlink.
Тестування продемонструвало, як різні блокчейни можуть взаємодіяти у сфері токенізації реальних активів (RWA).
У пресрелізі зазначається, що це перша спроба координації між permissioned-мережею, пов’язаною з Волл-стріт, і публічним блокчейном.
Ondo Chain — це блокчейн першого рівня (L1), орієнтований на RWA. У рамках пілотного проєкту його використали для переказу OUSG — токенізованого фонду держоблігацій США.
Розрахунки здійснювалися через Kinexys, яка щоденно обробляє понад $2 млрд.
Пілотний проєкт засвідчив зацікавленість JPMorgan у масштабуванні платформи для інституційних платежів на тлі зростання ринку токенізації реальних активів.
«Об’єднавши Kinexys із зовнішніми публічними й приватними блокчейн-інфраструктурами, ми зможемо запропонувати клієнтам і фінансовій екосистемі ширший набір масштабованих інструментів для транзакцій», — пояснила керівниця відділу розрахункових рішень Kinexys Неллі Зальцман.
Системи TradFi часто мають складнощі з DvP-транзакціями, що потребують оплати до або одночасно з переданням активу. Причини — фрагментованість інфраструктури й ручні процеси, які уповільнюють розрахунки.
Згідно з пресрелізом, за останні 10 років збої у платіжних системах коштували ринку понад $900 млрд. Технологія блокчейн дозволяє проводити одночасні міжланцюгові DvP-операції.
Учасники пілоту заявили, що успішне тестування відкриває шлях до більш просунутих DvP-транзакцій та інших сценаріїв застосування.
У вересні 2024 року CEO JPMorgan Джеймі Даймон заявив, що банк є одним із найбільших користувачів блокчейн-технологій.
Раніше він висловлював сумнів у фіксованій емісії біткоїна та закликав до жорсткого обмеження криптовалют у США.