CoinGecko: Solana привернула найбільший інтерес інвесторів
- Екосистема Solana домінує на користь інвесторів.
- L2-протоколи на базі Ethereum зберігають лідерство.
У 2024 році на частку Solana припадає 49,3% глобального інтересу інвесторів до блокчейн-екосистем. Такі дані навели експерти CoinGecko на основі даних про інтернет-запити.
На їхню думку, лідерство підживлюється зростанням SOL до максимумів з 2021 року, розвитком екосистемних проєктів на кшталт Pyth і популярністю мем-токенів, таких як dogwifhat.
Другий рядок рейтингу зайняла Ethereum із показником 12,7%. На користь екосистеми грають впізнаваність бренду та репутація, вважають фахівці аналітичного сервісу.
Але, за їх спостереженням, увага інвесторів дедалі більше зміщується у бік мереж другого рівня, побудованих з урахуванням Ethereum.
Третю позицію списку зайняла мережа BNB Chain, що підтримується Binance, — 5,4%. Інтерес до неї багато в чому пов’язаний із зростанням BNB. Як і у випадку із SOL, монета наблизилася до рекордних позначок, зазначили експерти.
Інші L1-екосистеми значно відстали від кількох лідерів
На думку аналітиків, до Cosmos (4,5%) увагу допомогли привернути успішні аірдропи Celestia та Dymension. Крім того, до рейтингу найпопулярніших блокчейнів потрапили побудовані на Cosmos SDK мережі на кшталт Sei та Injective.
Екосистема Avalanche (3,9%) також підживлює інтерес за рахунок мем-токенів на зразок Coq Inu. Але багато в чому увага до блокчейну пов’язана з потенційним лідерством у сегменті GameFi, враховуючи нові партнерства, вважають експерти.
Серед мереж першого рівня Sui (2,1%) на користь інвесторів випереджає TON (1,9%). Це відбувається незважаючи на зв’язок останнього з месенджером Telegram та ажіотажем навколо Notcoin.
Інші популярні екосистеми L1-мереж включають: Cardano (1,3%), Polkadot (1,1%), а також Fantom, PulseChain та Hedera зі значеннями близько 0,5%.
Загалом на 20 блокчейн-систем припадає 97,4% інтересу інвесторів. 2,6%, що залишилися, розподілені між 38 мережами, включаючи Near Protocol.
Ethereum домінує у сегменті L2
Arbitrum і Base стали найпопулярнішими екосистемами мереж другого рівня в інвесторів з показниками 3,3% та 3,2% відповідно. Обидві побудовані на базі блокчейну ефіру.
У випадку Arbitrum інтерес інвесторів підживлюється лідерством у розрізі обсягу заблокованої вартості в сегменті, вважають експерти CoinGecko. За Base стоїть найбільша американська криптобіржа Coinbase.
Помітно менше уваги привернули екосистеми Polygon (2%), zkSync (1,3%) та Metis (0,9%). У топ-20 також потрапили Optimism, Blast та StarkNet.
13 березня розробники Ethereum активували у мейннеті хардфорк Dencun. Внаслідок імплементації одного з основних складових апдейту — EIP-4844 — комісії в L2-мережах на базі Ethereum скоротилися на порядки.
Одним із проєктів, що отримали, за деякими оцінками, найбільший зиск від Dencun став Base. Добовий обсяг транзакцій на блокчейні підскочив приблизно вп’ятеро на тлі скорочення мережевих зборів.
Нагадаємо, через збільшення числа транзакцій Base зіткнулася з кратним зростанням комісій та збоями в ончейн-операціях.