Добовий приплив у біткоїн-ETF досяг рекордних $1,05 млрд
12 березня чистий приплив у спотові біржові фонди на базі першої криптовалюти становив $1,05 млрд. Показник на 56% перевищує попередній лютневий рекорд у $673 млн.
Згідно з SoSoValue, у перегонах ETF, як і раніше, лідирує BlackRock – за добу обсяг IBIT збільшився на $848 млн. Загальний показник фонду компанії досяг $15,42 млрд. За два місяці керуючий активами акумулював понад 200 000 BTC.
GBTC від Grayscale досі переживає відтік коштів. За день інвестори вивели близько $78 млн.
Обсяг торгів залишається стабільно високим – 12 березня він склав $8,67 млрд. Рекордний показник зафіксовано 5 березня на рівні $10,4 млрд.
Загальне значення за весь час існування інструментів досягло $113,5 млрд.
З моменту запуску в січні спотові біржові фонди на цифрове золото активно набирали темп, обігнавши ф’ючерсні аналоги. За даними The Block Dashboard, частка ф’ючерсних біткоїн-ETF щодо спотових скоротилася до 10%.
Керівник відділу досліджень FalconX Девід Ловант заявив, що курс біткоїна встановлює нові рекорди, оскільки все більше грошей надходить у спотові біткоїн-ETF.
«Якщо приблизно тиждень тому приплив у спотові ETF визначав котирування [першої криптовалюти], то останнім часом у мене склалося враження, що ціни, принаймні деякою мірою, також починають стимулювати приплив», – зазначив він.
На момент написання статті біткоїн торгується по $73 455, щодня оновлюючи історичний максимум. Капіталізація активу досягла $1,44 млрд за обсягу торгів $69,5 млрд.
«Абсурдний» успіх
Біржовий аналітик Bloomberg Ерік Балчунас написав пост в X про завершення двох місяців торгів, які за результатами «відчуваються як шість».
«Десять біткоїн-ETF тепер керують активами на суму понад $55 млрд, що вдвічі більше за обсягом і становить $110 млрд. Якби такі цифри були наприкінці року, я б назвав їх успіхом. Зробити подібне за вісім тижнів – просто абсурдно», – здивувався експерт.
Балчунас додав, що фонди від BlackRock і Fidelity посідають третє і четверте місця відповідно за річним припливом серед усіх ETF, перебуваючи поруч із деякими з найбільших ETF у світі.
Ще в лютому біткоїн-інструменти обігнали біржові фонди на основі срібла за обсягом активів під управлінням.
У бесіді з The Block аналітик GSR Брайан Рудик погодився, що ETF на базі першої криптовалюти перевершили «навіть найоптимістичніші очікування».
«[Фонди] стали майже єдиним драйвером, який підштовхнув ціну біткоїна з $25 000 до $70 000. Це був найуспішніший запуск ETF в історії за багатьма показниками і, найголовніше, вони узаконили і закріпили криптовалюти як клас активів», – додав він.
За словами президента інвестиційного консультанта The ETF Store Нейта Джерачі, біржові криптофонди функціонують «бездоганно», торгуючись із вузькими спредами й уважно відстежуючи спотову ціну біткоїна. При цьому мінімальні комісії є «явною перемогою для інвесторів».
«Структура біткоїн-ринку, схоже, назавжди змінилася: закриття о 15:00-16:00 за Нью-Йорком тепер є найліквіднішою частиною дня», – зазначив керівник відділу досліджень VanEck Метью Сігел.
Він пояснив, що на цей період часу припадають великі обсяги, оскільки орієнтири, які маркет-мейкери та інвестори ETF використовують для розрахунку, оцінюють саме в цю годину.
Нагадаємо, CEO CryptoQuant Кі Юн Джу дійшов висновку, що при збереженні поточних темпів припливу капіталу в спотові біткоїн-фонди ринок зіткнеться з кризою доступних монет для купівлі протягом шести місяців.