Дохід майнерів біткоїна обвалився до річного мінімуму
11 серпня добовий дохід майнерів першої криптовалюти (згладжений 7-денною ковзною середньою) впав до ~$25,5 млн, оновивши мінімум 2024 року.
Після квітневого халвінгу показник обвалився з рівнів вище $60 млн напередодні події приблизно вдвічі. Порівняні з поточними значеннями цифри фіксували востаннє в серпні-листопаді 2023 року, коли біткоїн торгувався в діапазоні приблизно $26 000-28 000.
Скорочення нагороди за блок, яке відбулося 20 квітня, з 6,25 BTC до 3,125 BTC призвело до падіння видобутку криптовалюти ще того самого місяця. У травні та червні майнери не змогли відновити виробництво цифрового золота.
При цьому у квітні їхній дохід підтримало зростання обсягів комісій на тлі ажіотажу навколо протоколу Runes. Мережеві збори принесли добувачам ~$281,5 млн за загальної виручки $1,79 млрд.
Однак у наступні місяці транзакційні доходи майнерів значно скоротилися, сягнувши $24,9 млн за підсумками липня проти отриманих $926,2 млн як субсидії за видобутий блок.
На цьому тлі в червні деякі експерти припустили капітуляцію майнерів, яка передбачає вимкнення нерентабельного обладнання, що стало нерентабельним. З подібними думками не погодився аналітик Glassnode Джеймс Чек. Він звернув увагу, що хешрейт біткоїна знизився лише на 9% порівняно з дохалвінговим рівнем.
Однак у CryptoQuant відзначили скорочення криптовалютних резервів майнерів до рівня 2021 року. На початку липня експерти компанії повернулися до теми капітуляції добувачів.
Відновлення обчислювальної потужності мережі протягом місяця призвело до зростання складності майнінгу спочатку на 3,2%, а потім відразу на 10,5%. Показник перебуває на рекордно високій позначці, чинячи тиск на прибутковість видобутку цифрового золота.
Нагадаємо, на початку серпня на тлі падіння ціни біткоїна нижче $50 000 хешпрайс обвалився до історично мінімального рівня — $36 за PH/s на добу.