Джастін Сан і Tron Foundation зажадали відхилити позов SEC
У SEC немає повноважень регулювати продаж іноземних цифрових активів закордонним інвесторам на глобальних платформах за межами США. Про це йдеться в запереченні Tron Foundation та її засновника Джастіна Сана до поданого Комісією позову.
У березні 2023 року SEC звинуватила підприємця і пов’язані з ним три компанії в незареєстрованій пропозиції цінних паперів у вигляді токенів Tron (TRX) і BitTorrent (BTT).
Агентство також зазначило, що Сан і Tron Foundation, BitTorrent Foundation і Rainberry (раніше BitTorrent) маніпулювали вторинним ринком TRX за допомогою «відмивальної торгівлі».
У клопотанні йдеться, що SEC «не є світовим регулятором». Її
Зусилля щодо застосування законів США про цінні папери «до поведінки переважно іноземних осіб» заходять «занадто далеко».
Юристи попросили суд Нью-Йорка відхилити позови.
У документі стверджується, що токени знайшли покупців «повністю за кордоном». Організатори виключили американський ринок, щоб уникнути можливих заяв SEC, що активи могли опинитися у резидентів США.
Відповідачі наголосили, що визнання SEC вторинних продажів токенів «на американській платформі, що обслуговує користувачів по всьому світу» пропозицією незареєстрованих цінних паперів «у кращому разі є необґрунтованим».
Адвокати пояснили, що навіть за припущення наявності повноважень у SEC токени не підпадають під класифікацію інвестиційних контрактів відповідно до критеріїв тесту Хауї.
Сан і пов’язані з ним компанії також відкинули звинувачення про «відмивальну торгівлю».
«Жодні конкретні факти не підтверджують „фіктивність“ угод, які неправомірно здійснили в незаконних цілях (не кажучи вже про те, щоб вони торкнулися будь-кого в США). SEC також не наводить даних про жертв», — ідеться в клопотанні.
Юристи вказали, що SEC не змогла деталізувати «фактичні твердження, виклавши роль кожної обвинуваченої особи/організації в кожному позові» і покладалася на «узагальнення і висновки на підтримку своїх і без того мізерних, часто неконкретизованих звинувачень».
«Наприклад, хоча SEC заявляє про шахрайство, жодних істотних викривлень не наводиться. Це змушує відповідачів (і суд) будувати здогади про точну підставу подібних претензій», — написали адвокати.
Сан і пов’язані з ним компанії вважають, що справу необхідно припинити відповідно до доктрини основних питань — рішення Верховного суду, в якому йдеться про те, що Конгрес ухвалюватиме закони і не наділятиме повноваженнями наглядові органи. Цей самий аргументи використовували Kraken і Coinbase у клопотаннях про відхилення позовів SEC.
SEC має відреагувати на прохання Tron протягом двох тижнів.
Раніше кілька членів Палати представників США надіслали лист Комісії з вимогою пояснити законність криптовалютних операцій брокера у сфері цифрових активів Prometheum.
У липні 2023 року американський сенатор-республіканець Томмі Тубервілл закликав Мін’юст і SEC вивчити діяльність Prometheum. Він запідозрив CEO компанії Аарона Каплана у брехні під присягою під час слухань у Конгресі та порушенні законів про цінні папери.
Нагадаємо, аналітики TRM Labs оцінили частку Tron від усього обсягу незаконних транзакцій у криптовалютах у 45%. Більша частина припадає на USDT від Tether.
У січні 2024 року експерти Управління ООН з наркотиків і злочинності відзначили зростання популярності USDT як інструменту для відмивання грошей.
Відповіді для організації опублікували як команда Tron на чолі з Саном, так і емітент монети Tether.