Джастін Сан купив банан за $6,24 млн
Засновник Tron Джастін Сан заплатив $6,24 млн за роботу італійського художника Мауріціо Каттелана «Комедіант».
After over 6 minutes of heated bidding, Deputy Chairman of Sotheby's and Chairman of Sotheby's China, Jen Hua, placed the winning bid for ‘Comedian’ on behalf of @justinsuntron, Chinese collector and founder of cryptocurrency platform TRON. https://t.co/Vf6kMoHfOQ
— Sotheby's (@Sothebys) November 21, 2024
Арт-об’єкт являє собою банан, закріплений на стіні липкою стрічкою. Семеро охочих, включно з Саном, кілька хвилин боролися за лот на Sotheby’s. Зі стартової ціни в $800 000 арт-об’єкт за хвилини подорожчав до кількох мільйонів. Торги зупинилися на ставці засновника Tron у $5,2. Ще в $1 млн обійшлися комісії аукціонного дому.
На сторінці лота на Sotheby’s зазначено, що приймаються і криптовалютні платежі, проте новий власник не уточнив, як саме оплатив покупку.
I’m thrilled to announce that I’ve bought the banana🍌 !!! @SpaceX @Sothebys I am Justin Sun, and I’m excited to share that I have successfully acquired Maurizio Cattelan’s iconic work, Comedian for $6.2 million. This is not just an artwork; it represents a cultural phenomenon… pic.twitter.com/lAj1RE6y0C
— H.E. Justin Sun 🍌 (@justinsuntron) November 21, 2024
«Це не просто витвір мистецтва; це культурний феномен, що об’єднує світи мистецтва, мемів і криптовалютної спільноти», — підкреслив Сан.
Передбачається, що власник буде в міру потреби міняти фрукт, а сертифікатом автентичності доведе його культурний статус.
«Крім того, найближчими днями я особисто з’їм банан у рамках цього унікального мистецького досвіду, віддаючи данину поваги його місцю як в історії мистецтва, так і в популярній культурі», — додав засновник Tron.
Примітно, що раніше центральний елемент «Комедіанта» був з’їдений щонайменше двічі: голодним студентом на виставці в Сеулі та Нью-Йоркським перформансистом під час показу в Маямі.
Як і інші твори Кателлана, «Комедіант» має провокаційний характер. У списку робіт автора є, наприклад, унітаз із золота 750 проби та Папа римський після удару метеорита.
Крім нового арт-об’єкта, в колекції Сана є токен Tpunk#3442 за $10,5 млн, один NFT з колекції CryptoPunks і 36 невзаємозамінних токенів у The Sandbox загальною вартістю ~$175 000 (за нижньою ціною).
Нагадаємо, наприкінці жовтня віцепрезидент і голова відділу цифрового мистецтва Sotheby’s Майкл Буханна отримав 490-кратний прибуток від продажу токена BAN, який сам і запустив.