Джек Дорсі підтримав ідею відмови від сатоші в біткоїні

CEO Block Джек Дорсі приєднався до обговорення можливого відходу від використання сатоші як базової одиниці біткоїна. Підприємець заявив, що формат у 100 мільйонних часток ускладнює розуміння для новачків і запропонував натомість використовувати формат «бітів» або взагалі — просто «біткоїн».

Так Дорсі прокоментував BIP-177 — пропозицію розробника Джона Карвальо виключити поняття «сатоші» (1/100 000 000 BTC) із загального користувацького інтерфейсу.

Ідея заміни не нова — у 2017 році Джиммі Сонґ запропонував ввести «біти» як мільйонні частки. Але, на думку Карвальо, цей формат не вирішує проблему — користувачам все одно доведеться працювати з десятковими дробами.

«Сатоші збивають з пантелику новачків. Біти — краще. А ідеально — просто біткоїн», — зазначив Дорсі.

Підприємець послався на обговорення теми у грудневому подкасті Девіда Кінґа. У ньому керівник продуктової команди Spiral Стіві Лі нарікав, що мало хто взагалі знає, що таке сатоші, хоча всі чули про біткоїн.

«Усі знають біткоїн. Ніхто не знає сатоші. Користувачі просто хочуть надсилати й отримувати цифрове золото», — сказав Лі.

Він також нагадав, що деякі новачки помилково сприймають сатоші як окремий токен, не пов’язаний із BTC.

На його думку, зміна не вплине на фундаментальну економіку біткоїна — тож хвилюватися спільноті нема про що.

Утім, не всі поділяють цей погляд. Продуктова директорка Byte Federal Мішель Віклі виступила проти скасування сатоші:

«Люди розуміють центи в доларі — вони зрозуміють і сатоші в біткоїні», — зазначила вона.

Розробник Zaprite Паркер Льюїс підтримав цю думку. Він вважає формат із сатоші простішим для обчислення й пояснення новачкам.

Розробник BitVM Робін Лінус пригадав, що ще у 2010 році сам Сатоші Накамото припускав можливість зміни способу відображення одиниць BTC заради зручності користувачів.

Нагадаємо, у квітні в спільноті загострилась так звана OP_RETURN-війна. Розробник Пітер Тодд подав запит до Bitcoin Core щодо скасування обмежень на зберігання довільних даних у блокчейні.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK