Експерт спрогнозував сплеск імпорту ASIC-майнерів у США


На тлі «тарифної паузи» очікується короткострокове зростання обсягів ввезення обладнання для видобутку біткоїна в США через побоювання майнерів щодо підвищення мит. Про це заявив CEO Hashlabs Джаран Меллеруд.
2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про нові мита для торгових партнерів. Мінімум у 10% для всіх країн почав діяти з 5 квітня.
Для значної кількості партнерів з 9 квітня планувалося введення «взаємних тарифів». Зокрема, підвищення ставок стосувалося: Малайзії (24%), Таїланду (36%), Індонезії (32%), Тайваню (32%), а для Китаю воно в підсумку становило 104%.
У перших трьох юрисдикціях розташовані основні складальні підприємства найбільших виробників ASIC-майнерів. Тайванська компанія TSMC постачає більшу частину необхідних для пристроїв чипів, а Bitmain (~80% частка) і MicroBT (~7%), які контролюють переважну частину ринку обладнання, зареєстровані в КНР і частково ведуть там бізнес.
Галузеві експерти назвали ефект від запланованих мит «величезним» ударом для американської індустрії майнінгу. Перед планованим набуттям чинності тарифів добувачі поспішали ввести в США замовлене раніше обладнання, переплачуючи за авіачартери з Південно-Східної Азії. Вартість рейсу злетіла до $2,5 млн.
Однак напередодні початку дії «взаємних» мит Трамп оголосив про 90-денне відтермінування їх введення. Базовий збір у 10% залишився чинним.
Меллеруд назвав такий тариф «істотним, але не смертельним».
«Платячи за установки на 10% більше, ніж закордонні конкуренти, американські майнери залишаються в невигідному становищі. Цього недостатньо, щоб зробити видобуток криптовалюти в США нерентабельним, але збільшує капітальні витрати та впливає на життєздатність нових інвестицій у довгостроковій перспективі», — визнав він.
З цих причин майнери поспішатимуть із ввезенням обладнання в США в спробах випередити можливе підвищення цін у майбутньому, додав експерт.
«Раптові, масштабні зміни, подібні до цих, створюють невизначеність, через яку капіталомістким галузям, таким як майнінг біткоїна, стає складно планувати та масштабувати діяльність», — підкреслив Меллеруд.
Раніше експерт розрахував наслідки анонсованих Трампом зборів для американських видобувачів першої криптовалюти. За його оцінкою, вони призведуть до подорожчання обладнання на 24%. Термін окупності майнерів останнього покоління Antminer S21 від Bitmain збільшиться до 23 місяців проти 18 місяців для компаній за межами Сполучених Штатів.
«Частка США у світовій індустрії майнінгу біткоїна через мита, ймовірно, знизиться. Країна залишиться великим гравцем, але домінування ослабне, що призведе до більшого глобального розподілу хешрейту», — зробив висновок Меллеруд.
На Сполучені Штати припадає 35-40% обчислювальних потужностей мережі першої криптовалюти.
Нагадаємо, під час передвиборчої кампанії Трамп називав себе «криптопрезидентом», обіцяв зробити США «світовою столицею» індустрії цифрових активів і глобально захистити сектор майнінгу.