Експерти пояснили вплив халвінгу на альткоїни
Альткоїни по-різному відреагують на скорочення нагороди для біткоїнів-майнерів залежно від різних чинників, включно з токеномікою, ціннісною пропозицією і загальним внеском у забезпечення децентралізації. Про це заявила низка експертів у бесіді з Cointelegraph.
Підготовка до події
Історично склалося, що після халвінгу слідує експоненціальне зростання біткоїна, а слідом і решти крипторинку.
За минулий рік цифрове золото зросло на 110% і інвестори очікують продовження ралі. На це вказує криптовалютний індекс страху і жадібності, який на момент написання перебуває на позначці 65.
Команда розробників BNB Chain заявила, що «халвінг відомий своїм впливом на настрої ринку Web3-екосистеми». За їхніми словами, проєкти з міцним базисом та інноваційними технологіями привертають більше уваги інвесторів під час цього періоду.
«З нашого боку ми бачимо більше ініціатив, спрямованих на сприяння зростанню екосистем та інновацій», – додала команда.
Співзасновник і генеральний директор Aptos Labs Мо Шейх відзначив зростаючий інтерес до Web3 на тлі наполовину зменшеної нагороди за блок.
Генеральний директор криптобіржі M2 Стефан Кіммель наголосив на необхідності «правильних оновлень» для проєктів, що відповідають наративу халвінгу.
«Дивлячись на ширшу картину, скорочення вдвічі привертає увагу, але ми розуміємо, що це всього лише частина ширшої історії. Поява ETF, кількісне пом’якшення і скорочення вдвічі визначать майбутні контури ринку», – вважає він.
Рух альткоїнів
У BNB Chain відзначили кореляцію між халвінгом біткоїна і зростанням альткоїнів. Скорочення нагороди і зміна складності видобутку першої криптовалюти побічно впливають на прибутковість майнінгу інших монет, впливаючи на поведінку учасників ринку і котирування.
Інвестори, які прагнуть більшої прибутковості, часто перерозподіляють частину своїх біткоїнів у різні альткоїни після халвінгу, підкреслили експерти.
При цьому самі проєкти прагнуть збільшити кількість першої криптовалюти в забезпеченні свого активу для мінімізації волатильності.
«Альткоїни з сильними варіантами використання, спільнотами, що підтримують, і перспективними перспективами зростання можуть залучити частину резервів біткоїна, сприяючи збільшенню ліквідності та обсягу торгівлі в екосистемі», – пояснили представники BNB Chain.
Попри пожвавлення ринку під час халвінгу, подія подекуди створює деякі проблеми, які розділяють екосистеми альткоїнів.
Відмінності в економічних стимулах для майнерів, стейкерів та інших учасників мережі в поєднанні з розбіжностями у спільноті часто призводять до софтфорків і хардфорків.
«Якщо [команда] Bitcoin Core не приймає ваш код, створіть форк і попросіть людей запустити його. Наприклад, я щойно випустив Libre Relay поверх Bitcoin Core v27.0rc1», – написав біткоїн-розробник Пітер Тодд.
Ці зміни можуть створювати нові криптовалюти з модифікованими протоколами, призначеними для задоволення потреб і уподобань конкретних фракцій усередині спільноти.
Однак подібні рішення не завжди вдалі. Хардфорк Ethereum Classic (ETC) з механізмом консенсусу Proof-of-Work демонструє досить слабку динаміку. Згідно з CoinGecko, ETC за минулий рік зріс лише на 19%.
Нагадаємо, у березні аналітики Bitfinex вказали на силу альткоїнів і слабкість Ethereum.