Ethena Labs додала біткоїн у забезпечення USDe. У спільноті провели паралелі з LUNA
Команда Ethena Labs включила біткоїн у заставні активи свого «синтетичного долара» USDe. Експерт назвав це ризиком для цифрового золота.
Згідно із заявою, рішення спрямоване на «значне» збільшення ринкової пропозиції стейблкоїна з поточних $2 млрд. Цьому сприяє доступ до ринку BTC-деривативів, які «зростають швидше, ніж у Ethereum».
«Завдяки відкритому інтересу в біткоїн-ф’ючерсах на суму $25 млрд, доступному Ethena для дельта-хеджування, здатність USDe до масштабування збільшилася більш ніж у 2,5 раза», — стверджують розробники.
Проєкт відкрив доступ стейблкоїну в основній мережі Ethereum 19 лютого. USDe можна заблокувати в Ethereum-стейкінгу (5% прибутковості) або депонувати в інший DeFi-протокол для отримання додаткового доходу на ф’ючерсних угодах (понад 20%).
Прив’язка активу до долара забезпечується стратегією дельта-хеджування на ринках деривативів. Ризики втрат купіруються через утримання позицій на споті і шортів в опціонах, витрати на ліквідацію покриваються доходами від активу.
Біткоїн під загрозою?
CEO CryptoQuant Кі Юн Джу висловив побоювання щодо ризиків для біткоїна, які несе для криптовалюти включення в активи забезпечення USDe.
Експерт провів паралелі з крахом токена Terra (LUNA) і пов’язаного з ним алгоритмічного стейблкоїна UST.
«Це не дуже хороша новина для власників біткоїна — схоже на потенційний ризик зараження, подібно до LUNA. Поправте мене, якщо я помиляюся. Хіба це хороша новина?», — написав засновник і голова CryptoQuant.
На його думку, стратегія Ethena Labs дасть змогу підтримувати дельта-нейтральність для BTC на бичачому ринку, але зіткнеться з проблемами на ведмежому. Ємність в останньому випадку може виявитися нижчою за необхідний обсяг продажів, що викличе збої.
У результаті Джу порівняв USDe з «CeFi-стейблкоїном під управлінням хедж-фонду».
Кількість критиків механізму «синтетичного долара» Ethena Labs зростає
Колишній радник SushiSwap під ніком OMAKASE також наголосив на історичних проблемах підходу, використовуваного Ethena Labs.
«Дельта-нейтральні стратегії зазвичай ніколи такими не бувають. Після буму доткомів у Сінгапурі банкам знадобилися роки, щоб закрити дельта-нейтральні книги замовлень, які раптово стали неліквідними. Розмір породжує прослизання», — написав експерт.
З критикою механізму забезпечення стабільності USDe виступив співзасновник Fantom Foundation Андре Кроньє, який також провів паралелі з LUNA.
На його думку, стратегія Ethena Labs успішна на ринку що зростає, завдяки позитивному фінансуванню на закриття позицій. У разі розвороту тренда вона перестане працювати, а масштаб тільки збільшить проблеми.
Нагадаємо, це далеко не перші учасники індустрії, які засумнівалися в життєздатності USDe.