Fireblocks: 90% фінансових установ вже інтегрують або планують інтегрувати стейблкоїни

Більшість фінансових інституцій активно впроваджують стейблкоїни у свою діяльність — 90% опитаних уже використовують токени або планують їхню інтеграцію. Такі результати представила компанія Fireblocks.

У дослідженні взяли участь 295 керівників банків, платіжних сервісів, фінтех-компаній та інших фінансових структур. 49% вже впровадили підтримку стейблкоїнів, 23% проводять пілоти, ще 18% перебувають на етапі планування. Лише 10% не визначились щодо впровадження токенів.

Дані: Fireblocks.

Банки найчастіше застосовують стейблкоїни для збереження обсягів трансграничних транзакцій, не змінюючи існуючу інфраструктуру. Фінтех і платіжні компанії прагнуть підвищити маржинальність і прибутковість.

«Перегони стейблкоїнів стала необхідністю — попит з боку клієнтів зростає, а сценарії застосування стають дедалі зрілішими», — зазначили аналітики.

Серед переваг стейблкоїнів: легка інтеграція у фіатні процеси, підвищення конкурентоспроможності банків на тлі зростання фінтеху, а також зниження потреби в оборотному капіталі.

Дані: Fireblocks.

Регуляторні бар’єри зменшуються — лише 20% респондентів вважають відповідність нормам перешкодою, тоді як два роки тому таких було 80%. У Fireblocks пояснюють це зростанням прозорості, удосконаленими AML-підходами та чіткішою державною політикою.

Найпоширеніші сценарії використання

Основні напрями інтеграції:

  • відновлення конкурентних позицій і підвищення клієнтської лояльності (58%);
  • прийом платежів (28%);
  • оптимізація ліквідності (12%);
  • розрахунки з торговцями (9%);
  • виставлення рахунків у B2B (9%).
Дані: Fireblocks.

Серед ключових переваг:

  • швидкість розрахунків (48%);
  • прозорість (36%);
  • покращення ліквідності та інтеграція з фінансовими потоками (по 33%);
  • посилення безпеки (31%);
  • зменшення транзакційних витрат (30%).
Дані: Fireblocks.

Нагадаємо, у Standard Chartered прогнозують капіталізацію стейблкоїнів у $2 трлн до 2028 року, а Citi очікує зростання до $3,7 трлн.

Попри зростання, законопроєкт GENIUS Act щодо регулювання стейблкоїнів не пройшов голосування в Сенаті США. У січні президент Дональд Трамп сформував робочу групу для розробки законодавчої бази в цій сфері.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK
Exit mobile version