Fortune представив рейтинг 40 найкращих криптокомпаній
Американський діловий журнал Fortune склав перший рейтинг 40 найкращих криптовалютних компаній із восьми категорій — Crypto 40.
Congratulations to the Fortune Crypto 40 winners — a list of the best companies in crypto based on data and reputation in eight categories.
— Jeff Roberts (@jeffjohnroberts) April 10, 2023
The list is the first of its kind and recognizes crypto firms (and DAOs) built to last .https://t.co/e8WTwcZY9Y
«Незважаючи на те, що криптоіндустрія переживає найважчий період у своїй історії, імена з цього списку прагнули створювати фірми з розрахунком на десятиліття», — зазначили у виданні.
Рішення розділити рейтинг на вісім категорій відображає той факт, що йдеться про дуже багатогранну галузь, для якої складно виробити єдині критерії, наголосили журналісти.
Повну методологію у Fortune не розкрили з міркувань конкуренції. Перевагу віддали давно працюючим компаніям, масштабу та бізнес-успіхам.
Категорію CeFi очолила Coinbase, на другому місці опинилася Binance — єдина в п’ятірці неамериканська фірма.
У цьому розділі основними критеріями успішності стали частка ринку, прозорість та репутація в галузі. Перевага була віддана біржам, операторам стейблкоїнів та кастодіанам.
Серед учасників зі сфери TradFi переможцем рейтингу стала платіжна компанія PayPal. У топ-5 експерти включили банківського та інвестиційного гігантів JPMorgan Chase та Fidelity.
У цій категорії брали участь компанії з традиційних фінансів, які «добилися значних успіхів у світі криптовалют та блокчейну». Критерії включали кількість продуктів та інвестицій, пов’язаних із цифровими активами.
У сфері NFT рейтинг очолив маркетплейс OpenSea. За ним розташувалася студія Yuga Labs, яка стоїть за популярною колекцією Bored Ape Yacht Club. Здебільшого експерти враховували обсяг торгівлі та комісійних зборів, де це можливо застосувати.
До учасників категорії інфраструктурних проєктів були включені майнінгові компанії, виробники обладнання та розробники ПЗ. Для потрапляння до списку фірми повинні мати ринкову капіталізацію не менше за $400 млн або залучити аналогічну суму.
Переможцем у категорії став французький провайдер апаратних гаманців Ledger. На другому місці опинилася європейська майнінгова структура Genesis Digital Assets, яка випередила найбільшого світового виробника пристроїв для видобутку криптовалют Bitmain.
Венчурні фірми для потрапляння до рейтингу Fortune мали профінансувати не менше 35 проєктів в індустрії за наявності серед них хоча б одного «єдинорога». Ключовими якостями стали прибутковість інвестицій, репутація та соціальна відповідальність. Трійку лідерів становили Polychain Capital, Animoca Brands та Andreessen Horowitz.
DEX Uniswap стала переможцем рейтингу у сфері DeFi, випередивши Lido та MakerDAO. Серед вимог до учасників значилися обов’язковий аудит коду протоколу, управління завдяки ДАО, TVL не менше $200 млн і щомісячний дохід у понад $100 000. Обов’язковою умовою була пов’язана з проєктом юридична організація.
У категорії постачальників даних та блокчейн-аналітики список очолила фірма Chainalysis. За нею розташувалися Coin Metrics та The Graph. Основними критеріями виступили обсяг залученого фінансування, чисельність персоналу та репутація в ЗМІ.
Експерти Fortune зазначили, що в категорії протоколів довелося брати до уваги децентралізацію, оскільки багато криптопроєктів, включно з біткоїном, не управляються єдиною організацією. Видання оцінювало лабораторії, фонди, компанії та інші структури, що стоять за блокчейном. Основні показники включали пов’язаний із мережею сукупний дохід, обсяги і активність, а також безпеку.
У результаті цифрове золото поступилося першістю Ethereum. До п’ятірки також потрапили два рішення другого рівня для масштабування блокчейну ефіру — Polygon та Arbitrum.
Нагадаємо, у 2022 році Україна потрапила на третє місце рейтингу глобального індексу прийняття криптовалют.