Fuel представив Rollup OS напередодні запуску мейннету
Проєкт Fuel, який позиціонується як «найшвидший у світі модульний рівень виконання», представив рішення Rollup OS.
За словами розробників, «операційна система» являє собою еволюцію платформи Fuel V1 на базі Optimistic Rollups. Технологія покликана усунути «критичні обмеження», властиві нинішнім роллап-архітектурам.
Із запуском основної мережі, запланованим на третій квартал, Fuel представить віртуальну машину, сфокусовану на паралельному виконанні транзакцій. За допомогою такого підходу розробники мають намір підвищити масштабованість системи.
Проєкт задіє «методи мінімізації стану», покликані зменшити обсяги акумульованих нодами даних. Це також має позитивно позначитися на продуктивності мережі.
На думку розробників, такі підходи дадуть змогу ефективно масштабувати Fuel-ролапи за мінімальних операційних витрат і не на шкоду безпеці.
«У міру дорослішання ролапів стає зрозуміло, що операційне середовище, оптимізоване з урахуванням їхніх унікальних вимог, є наступним кроком, який не підлягає обговоренню. Fuel і є цією еволюцією: Rollup OS усуває критичні вузькі місця, забезпечуючи майбутнє технології ролапів та екосистеми Ethereum», – зазначив CEO і співзасновник компанії Нік Додсон.
Fuel запустили 2020 року як L2 на основі Optimistic Rollups. Однак згодом розробники обрали модульний підхід, позиціонуючи систему як рівень виконання для різних блокчейн-конфігурацій, зокрема й ролапів.
Для забезпечення паралельної обробки транзакцій Fuel Network використовує FuelVM – альтернативу віртуальній машині Ethereum.
У 2022 році Fuel Labs залучив $80 млн від Blockchain Capital і Stratos Technologies.
Нагадаємо, StarkNet і Celestia уклали партнерство з метою підвищення доступності даних в Ethereum-екосистемі для L3-мереж.