Хакери атакували X-акаунти знаменитостей для просування скаму
За минулі вихідні облікові записи в X низки інфлюенсерів і знаменитостей піддалися злому для просування шахрайства і маніпулювання ринком.
Серед жертв значиться криптоінвестор із ніком Gigantic-Casocked-Rebirth (GSR), у якого близько 250 000 фоловерів.
26 травня на його сторінці з’явилося повідомлення про монети ORDI і LUNA 2.0, унаслідок чого обидва активи на мить зросли на 6% і 274% відповідно. Пізніше пост видалили, а сам GSR підтвердив злом.
Багато хто зазначив, що хакер міг використовувати цей обліковий запис для продажу монети з мікрокапіталізацією, але замість цього вирішив розмістити два токени, що призвело «до обмеженого прибутку».
«Бро міг би вибрати будь-який правдоподібний мікрокап для збільшення доходу в 10-20 разів, але вирішив продати ORDI і LUNA 2.0 на жалюгідних 10% зростання», — написав криптоаналітик Майлз Дойчер.
Однак у спільноті попередили, що злом GCR може бути лише невеликою частиною ширшої атаки на акаунти знаменитостей.
Днями в обліковому записі X американського репера Rich The Kid опублікували пост, у якому пропонувалося купити новий токен RICH, запущений через інструмент створення мем-токенів на Solana — pump.fun.
За даними DEX Screener, на момент написання монета накопичила ринкову капіталізацію в розмірі $115 000. Через деякий час повідомлення видалили, проте жодних попереджень або підтверджень злому від артиста не надходило.
Паралельно свій токен, імовірно, шахрайський, з’явився у селебріті Кейтлін Дженнер. Його капіталізація вже перевищила $26 млн.
Користувач Roxo розповів, що Дженнер та її команда обдурена якимось Сахілом Авророю.
«Він був посередником, його роль полягала у створенні токена для Кейтлін, оскільки команда нічого не знала про криптовалюту. Після запуску монети і залучення Кейтлін до його просування, він викачав усі токени з гаманця розгортача і ще більше перевів на одноразові гаманці», — пояснив дослідник.
За даними Roxo, із Сахілом також пов’язані токени від Rich The Kid, Soulja Boy та інших відомих особистостей.
Нагадаємо, у березні через уразливість сервісу автопостингу IFTTT жертвами хакерів стали X-акаунти низки впливових осіб у криптоіндустрії. На сторінках розмістили рекламу шахрайського токена PACKY.
Того ж місяця зловмисники зламали профіль виробника апаратних криптогаманців Trezor для просування скаму.