Інженери створили підводного гуманоїда з тактильним зворотним зв’язком

Дослідники зі Стенфордського університету розробили керованого підводного робота з м’якими маніпуляторами, здатного передавати оператору тактильні відчуття в режимі реального часу.

Робот OceanOneK з’єднується з судном на поверхні, яке має доступ до інтернету. Це дає змогу керувати ним із будь-якої точки світу.

Гуманоїд оснащений м’якими, чутливими «руками», що дозволяють взаємодіяти навіть із крихкими об’єктами. Дослідники підняли з дна скарби, які пролежали під водою понад 2000 років.

«Ми дістали прекрасні масляні лампи, витончені келихи — все в ідеальному стані. Археологи були вражені», — зазначив директор Центру робототехніки Стенфорда Усама Катіб.

Тактильний інтерфейс дозволяє оператору «відчувати» те саме, що і робот під водою. Це створює ефект присутності на морському дні.

«Унікальність цього бота в тому, що він не просто спостерігає, а здатен діяти», — додав Катіб.

OceanOneK може занурюватися на глибину до 1000 метрів. У 2022 році він виконав серію місій у Середземному морі, зокрема дослідив затонулу римську галеру (приблизно 200 рік н.е.) та підводний човен часів Другої світової війни.

Катіб вважає, що такі пристрої можуть зіграти для океанології таку саму роль, як обсерваторії — для вивчення космосу.

«Тепер ми можемо створювати океанічні обсерваторії, до яких підключатимуться дослідники з усього світу, щоб дистанційно допомагати у вивченні, захисті й відновленні океанів».

Нагадаємо, у травні Amazon представила робота Vulcan з дотиковими сенсорами.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK