Компанії випереджають біткоїн-ETF за обсягом закупівель третій квартал поспіль


Публічні компанії вже третій квартал поспіль випереджають ETF за обсягами купівлі біткоїна. Серед активних гравців — ProCap BTC LLC, Strategy і Metaplanet. Вони розглядають першу криптовалюту як стратегічний актив, що підтримує наратив «купівлі на просадках», зазначили аналітики QCP Capital.
SEC схвалила запуск ETF на базі Ethereum і Solana зі стейкінгом, а також дала дозвіл на фонд Grayscale, який включає BTC, ETH, XRP, SOL та ADA.
Комісія розглядає єдині стандарти лістингу для криптовалютних ETF. За оцінкою QCP, це може суттєво спростити та прискорити погодження фондів у майбутньому.
Зростає тенденція додавання цифрових активів до корпоративних балансів:
- Bitmine залучила $20 млн для накопичення Ethereum і доходу від стейкінгу.
- DeFi Development отримала $100 млн для купівлі Solana та викупу власних акцій.
Інфраструктурні гравці також розширюють присутність. Емітент стейблкоїна USDC, компанія Circle, подала заявку на отримання трастової банківської ліцензії у США. Robinhood активізується в Європі — запускає безстрокові ф’ючерси та токенізовані акції.
Ліквідність на ринку криптодеривативів зростає. Обсяг ф’ючерсів на Solana на CME досяг рекордних 1,75 млн контрактів, а торги ф’ючерсами на XRP перевищили $500 млн за перший місяць.
При цьому очікувана волатильність тримається поблизу історичних мінімумів. Поведінка трейдерів свідчить про накопичення активу. Домінування біткоїна зберігається на багаторічному максимумі — 65–66%.
Аналітики вказують: ритейл-трейдери взяли паузу, натомість інституціонали спокійно збільшують позиції. Очікується потенційна зміна режиму волатильності в ІІІ–IV кварталах.
Макроекономічна ситуація у США залишається сприятливою для ризикових активів, зокрема криптовалют. Президент Дональд Трамп розкритикував главу ФРС Джерома Пауелла і дав зрозуміти, що планує замінити його на прихильника м’якої монетарної політики.
Ринки вже враховують імовірність більшої кількості знижень ставки, ніж прогнозує ФРС. Це створює позитивний фон і для крипторинку, хоча сегмент альткоїнів поки що лишається стриманим.
Нагадаємо, у червні в QCP заявили, що біткоїн отримає вигоду від глобальної невизначеності.
1 липня біткоїн-ETF у США зафіксували відтік $342,2 млн — перший за останні два тижні після серії притоків на $4,7 млрд.