Криптоорганізації виступили проти переслідування розробників відкритого ПЗ
Коаліція американських лобістських і освітніх криптогруп подала до суду лист amicus brief на підтримку розробника Майкла Левеллена, який створив некостодіальний DeFi-протокол і планував опублікувати код. Його звинуватили у порушенні законів про грошові перекази.
Серед підписантів — Paradigm, DeFi Education Fund, Blockchain Association і Crypto Council for Innovation.
За словами авторів, Мін’юст зловживає статтею 1960 розділу 18 Кодексу США, розробленою для боротьби з незареєстрованими провайдерами грошових переказів.
Згідно зі зверненням, відповідальність за цією статтею передбачає участь у «переказі грошей», визначеному як «передача коштів від імені [іншої особи] у будь-який спосіб». Автори листа наголошують, що неможливо передавати кошти без прийняття їх на зберігання.
Підхід уряду порівняли з переслідуванням виробника сковорідок за страви, які на них готують треті особи.
«Нове помилкове та надмірно широке тлумачення урядом статті 1960 щодо переслідування розробників некастодіального програмного забезпечення, що дозволяє людям здійснювати P2P-транзакції, стримує інновації», — зазначається в документі.
Автори наголошують, що юридична невизначеність і тиск з боку Мін’юсту відлякують розробників децентралізованого фінансового. Бізнеси обиратимуть між припиненням роботи та виїздом в інші юрисдикції.
Учасники коаліції закликають суд дозволити справі Левеллена продовжитись, щоб винести декларативне рішення і прояснити правовий статус розробки відкритого криптовалютного ПЗ в США.
Позов також торкається справ проти Tornado Cash, в яких Мін’юст використовує ту ж правову норму для переслідування розробників.
Нагадаємо, 7 липня cуд закрив справу Coin Center і Мінфіну щодо санкцій проти Tornado Cash.