Movement Labs розслідує змову маркетмейкерів


Команда Movement Labs розпочала внутрішнє розслідування щодо можливої змови маркетмейкерів, яка спричинила різке падіння ціни токена MOVE незабаром після його лістингу на біржах, пише CoinDesk із посиланням на внутрішні документи проєкту.
Суть скандалу
За даними внутрішнього листування, Movement Foundation передала 66 млн токенів MOVE (5% загальної емісії) маловідомій фірмі-посереднику Rentech.
Контракт дозволяв Rentech продавати активи при досягненні капіталізації проєкту у $5 млрд. Експерти CoinDesk наголошують, що такі умови створювали мотивацію для штучного «розгону» ціни з подальшим масовим продажем токенів.
9 грудня, наступного дня після лістингу MOVE, гаманці, пов’язані з Rentech та маркетмейкером Web3Port, вивели токени на суму $38 млн, обваливши ціну активу на 47%. Біржа Binance одразу заблокувала акаунт Web3Port за «порушення», а Movement Labs оголосила про викуп токенів для стабілізації ринку.
Конфлікти всередині Movement
Юрист Movement Foundation Й. К. Пек спочатку назвав контракт з Rentech «найгіршою угодою в історії», але пізніше під тиском погодив змінену версію документа. Він застерігав, що така домовленість передає контроль над ліквідністю MOVE «непрозорому суб’єкту».
Розслідування показало, що Rentech діяла одночасно в інтересах Movement Foundation та Web3Port, що дозволяло їй диктувати умови. Засновник Rentech Гален Ло-Кун стверджує, що структуру угоди погоджував Пек, але сам Пек категорично це заперечує.
«Тіньові» радники
CoinDesk повідомляє про ймовірну причетність до схеми співзасновника Movement Labs Руші Манче та радника проєкту Сема Тапалії. Відомо, що Тапалія був бізнес-партнером Галена Ло-Куна.
Згідно з внутрішніми чатами, Манче наполягав на укладенні угоди з Rentech, попри заперечення юридичного відділу. Тапалія, що був присутній в офісі Movement Labs у день запуску токена, також брав участь у складанні списків для аірдропу, хоча заперечує свій вплив на рішення компанії.
Експертна оцінка
За словами відомого експерта індустрії Зака Маніана, контракти Movement Labs створили ідеальні умови для реалізації класичної схеми Pump & Dump. Маркетмейкери мали можливість штучно завищити ціну, після чого здійснити масовий продаж токенів дрібним інвесторам.
Movement Labs найняла аудиторську компанію Groom Lake для незалежного аналізу всіх угод.
Раніше експерти назвали інсайдерські маніпуляції головною причиною нещодавнього обвалу токена OM RWA-проєкту Mantra, в результаті якого актив втратив близько $5,5 млрд капіталізації.