Нейроімплант дав змогу керувати розумним будинком силою думки
64-річний чоловік, на ім’я Марк, який страждає на БАС, зміг керувати електронними пристроями з підтримкою віртуального помічника Alexa від Amazon, використовуючи мозковий імплант. Відповідним відео поділилася нейротехнологічна компанія Synchron.
Стартап розробляє інтерфейси мозок — комп’ютер (BCI) для паралізованих людей. Раніше вона інтегрувала своє рішення з гарнітурою змішаної реальності Apple Vision Pro, завдяки чому Марк зміг керувати гаджетом силою думки.
У новому відео демонструються можливості взаємодії з електронними пристроями розумного будинку. Пацієнт відповідав на відеодзвінки та керував телевізором.
У січні 2021 року Марку поставили діагноз БАС, за якого пацієнти поступово втрачають контроль над своїми м’язами. Він насилу рухає плечима, руками та кистями, але все ще може говорити та ходити на коротку відстань.
Технологія BCI набула підвищеної популярності після успішних операцій, які проводила компанія Neuralink Ілона Маска. У січні вона імплантувала мозковий чіп-імплантат першому добровольцю Ноланду Арбо.
У серпні стало відомо про проведення операції другому пацієнту. Він за кілька тижнів навчився грати у відеоігри та використовувати ПЗ для проєктування 3D-об’єктів.
Однак не обійшлося без труднощів. У Арбо приблизно через місяць після операції деякі нейронні нитки пристрою відірвалися від мозку через його зміщення під час пульсації.
На відміну від Neuralink, яка проводить операцію на мозку, Synchron інтегрує свій пристрій менш інвазивно в кровоносну судину на поверхні моторної кори мозку.
Нагадаємо, у липні Synchron впровадила ШІ від OpenAI в BCI.