OpenAI та Microsoft звинуватили в порушенні авторських прав під час навчання ШІ
5 січня письменники зі США Ніколас Басбейнс і Ніколас Гейдж подали до суду на OpenAI та Microsoft, звинувативши компанії в крадіжці їхніх робіт для навчання великих мовних ШІ-моделей.
Позивачі вимагають компенсації в розмірі $150 000 за кожен зафіксований випадок порушення авторських прав.
Наприкінці минулого місяця, 27 грудня, The New York Times (NYT) направило аналогічний позов проти фірм. Згідно з документами, відповідачі незаконно використовували контент видання для тренування чат-ботів.
Зокрема NYT стверджує, що ШІ-інструменти Bing і ChatGPT створюють дослівні витяги з їхнього контенту.
У квітні 2023 року видання вже намагалося порушити питання про проблему інтелектуальної власності під час роботи з великими мовними моделями та «вивчити можливість мирного врегулювання», але марно.
У підсумку газета подала до суду і запросила відшкодування збитків за заподіяну шкоду на «мільярди доларів».
«Використовуючи контент Times без дозволу у своїх інструментах, відповідачі підривають і шкодять відносинам журналу з його читачами, позбавляючи журнал передплат, ліцензій, реклами та партнерських доходів», — заявили в NYT.
Юристка з інтелектуальної власності Сесілія Зініті написала в X, що ситуація, яка склалася, — «найкращий випадок», який доводить порушення авторських прав під час застосування ШІ.
Один із прикладів у позові демонструє незначну різницю між вихідним контентом NYT і відповіддю GPT-4.
Раніше Американська федерація акторів телебачення і радіо ініціювала страйк проти використання штучного інтелекту в кіноіндустрії. На думку організації, ШІ становить «екзистенціальну загрозу» для артистів, яку студії відмовляються визнавати.
У червні 2023 року радіоведучий Марк Волтерс подав до суду на розробника ChatGPT після того, як чат-бот помилково згадав його як відповідача у кримінальній справі.
Пізніше американська акторка Сара Сільверман подала позов проти Meta Platforms і OpenAI за порушення авторських прав під час навчання мовних моделей.