Представники криптоспільноти стурбувалися через останні банківські крахи
Проблеми трьох банків — Silvergate Bank, Signature Bank і Silicon Valley Bank (SVB) — викликали побоювання в криптовалютній спільноті щодо подальшої долі компаній, що пов’язані з індустрією цифрових активів.
Silvergate, Silicon Valley and Signature all shuttered.
— The Wolf Of All Streets (@scottmelker) March 12, 2023
Depositors will be made whole, but there’s basically nobody left to bank crypto companies in the US.
«Вкладників врятують, але в США практично не буде кому обслуговувати криптокомпанії», — написав ведучий подкасту The Wolf Of All Streets Скотт Мелкер.
Директорка зі стратегії Coinshares Мельтем Демірорс висловила аналогічні побоювання. Вона підкреслила, що «всього за тиждень криптовалюта в США втратила всі банки».
and just like that, crypto in america has been unbanked
— Meltem Demirors (@Melt_Dem) March 12, 2023
Silvergate. Silicon Valley Bank. Signature.
in one week pic.twitter.com/nWLDxdOAAA
Криптоінвестор та блогер Ларк Девіс зазначив, що Signature Bank був «останнім великим банком», який обслуговував пов’язані із цифровими активами компанії.
Umm… so they shut down Signature bank…
— Lark Davis (@TheCryptoLark) March 13, 2023
Wasn't that like one of the last big banks working with #crypto companies?
Guys? Guys…
На тлі ситуації в банківському секторі США співзасновник Castle Island Ventures Нік Картер спрогнозував можливе зниження ліквідності на ринку. В інтерв’ю CNBC він заявив, що платіжні системи SEN та Signet були ключовим джерелом фіату для багатьох фірм.
Керівник відділу з просування цифрових активів у Blockchain Association Джейк Червінський зазначив, що закриття фінансових організацій створює «величезну прогалину» на крипторинку.
The closures of Silvergate, SVB, and Signature create a huge gap in the market for crypto-friendly banking.
— Jake Chervinsky (@jchervinsky) March 12, 2023
There are many banks that can seize this opportunity without taking on the same risks as these three.
The question is if banking regulators will try to stand in the way.
«Є багато банків, які можуть скористатися цією можливістю, не беручи на себе ті ж ризики, що й ці три. Питання в тому, чи спробують регулятори стати у них на шляху», — додав він.
Генеральний партнер BlockTower Capital Майк Бучелла розповів CNBC, що багато хто в індустрії вже переходить до Mercury Bank і Axos Bank.
«У найближчій перспективі криптобанкінг для Північної Америки буде тяжким випробуванням. Однак є довгий список банків-претендентів, які можуть заповнити цю прогалину», — пояснив він.
Про ситуацію з банками висловився і голова криптовалютної біржі Binance Чанпен Чжао, проте пізніше видалив свій твіт. Згідно зі скріншотом, він засумнівався в необхідності порятунку проблемних фінустанов — на його думку, така допомога знижує стимули керувати ризиками.
Генеральний директор компанії Messari Райан Селкіс також висловив стурбованість щодо майбутнього стейблкоїну USDC.
The entire industry should be fighting like hell to protect and promote USDC from here on out. It’s the last stand for crypto in the US.
— Ryan Selkis 🥷 (@twobitidiot) March 12, 2023
«Із цього моменту вся індустрія має відчайдушно боротися за захист та просування USDC. Це остання опора для криптовалют у США», — зазначив він.
Президент банку Euro Pacific Capital Пітер Шіфф висловив думку, що ФРС усвідомлювала, наскільки нестабільна ситуація в економіці й що крах SVB призведе до фінансової кризи.
The #Fed knows the #economy is so fragile that the failure of #SVB would cause a financial crisis. So it abandoned its #inflation fight and backstopped the banks instead. That proves #Powell was lying about both the strength of the U.S. economy and his resolve to fight inflation.
— Peter Schiff (@PeterSchiff) March 13, 2023
«Це підтверджує, що [голова ФРС Джером] Павелл брехав як про силу економіки США, так і про свою рішучість боротися з інфляцією», — підкреслив Шіфф.
Нагадаємо, президент США Джо Байден пообіцяв притягнути до відповідальності винних у краху банків SVB і Signature.