Президент Сальвадору збереже біткоїн-стратегію після переобрання
Перша криптовалюта залишиться законним платіжним засобом у Сальвадорі під час другого президентського терміну Найіба Букеле. Про це заявив заступник глави держави Фелікс Уллоа в бесіді з Reuters.
За словами віцепрезидента, рішення ухвалили всупереч вимозі Міжнародного валютного фонду (МВФ) про «перегляд» монетарної політики. Тоді в організації занепокоїлися планами Сальвадора випустити біткоїн-облігації вартістю $1 млрд і відмовили у видачі відповідного кредиту.
Уллоа підкреслив, що поява спотових ETF на базі цифрового золота у США тільки зміцнює рішучість чинної влади щодо криптовалют.
«Мало того, що [закон] буде збережено. Наразі він має найбільшу довіру в усьому світі», — додав він.
Після перемоги на президентських виборах, на що вказує більшість опитувань, Букеле і його партія «Нові ідеї» мають намір продовжити реалізацію планів з випуску забезпечених біткоїном облігацій і будівництва безподаткового міста Bitcoin City.
Уллоа також висловив сподівання, що перешкоди для доступу до фінансування МВФ буде усунуто на тлі скорочення державного боргу.
Вибори в Сальвадорі відбудуться 4 лютого. При цьому, як повідомляє Reuters, громадська підтримка Букеле перебуває на рівні 82%. Найближчий конкурент — кандидат від опозиційної партії Мануель Флорес — набрав лише 4%.
Здебільшого чинного главу держави підтримують не за його криптовалютну політику, а за боротьбу зі злочинністю. Згідно з інформагентством, за чотири роки при владі Букеле перетворив Сальвадор із країни з практично найвищим показником злочинності в Центральній Америці на державу з найменшою кількістю вбивств у регіоні.
Однак для реалізації своїх планів владі довелося поступитися деякими конституційними правами. Наприклад, правоохоронці можуть заарештовувати людей без ордера, а уряд має практично прямий доступ до засобів приватної комунікації.
«Навіщо змінювати лідерів? Щоб повернутися до того ж? Ми щасливі без банд, а [Букеле] потрібна влада для продовження змін», — заявив журналістам 53-річний житель країни Елмер Мартінес.
Наразі понад 2% дорослого населення Сальвадору перебуває у в’язниці, тому опоненти називають президента сучасним автократом. Сам Букеле неодноразово проголошував себе «найкрутішим диктатором у світі».
Раніше віцепрезидент Сальвадору Фелікс Ульоа заявив, що легалізація біткоїна 2021 року стала найважливішим елементом виходу країни з кризи. За його словами, програма боротьби з вуличними бандами та цифрове золото виявилися найважливішими чинниками початку туристичного буму.
Нещодавнє опитування Центральноамериканського університету імені Хосе Симеона Каньяса засвідчило, що 12% жителів Сальвадору хоча б раз використовували першу криптовалюту для оплати товарів і послуг у 2023 році.
Нагадаємо, у грудні 2023 року влада представила «біткоїн-візу свободи». Згідно з програмою, Салвадор надає посвідку на проживання і шанс отримати громадянство за інвестиції в розмірі $1 млн через BTC або USDT.
Того ж місяця місцева Комісія з цифрових активів схвалила розміщення біткоїн-облігацій Volcano Bond у першому кварталі 2024 року.