РФС побачила «обмежені» ризики від краху криптохолдингів
Крах сфокусованих на різні напрямки криптофірм являє собою обмежену загрозу реальній економіці. Таких висновків дійшли в Раді з фінансової стабільності (РФС) при G20.
Аналітики консультативного органу вказали на необхідність подальших оцінок можливих наслідків банкрутств подібних організацій через «значні прогалини в даних». Останні вимагають розширення транскордонного співробітництва серед регуляторів.
У липні РФС розробив рекомендації щодо глобальної нормативної бази для цифрових активів.
Тоді експерти заявили про початок вивчення діяльності багатофункціональних посередників з криптовалют (MCI) — окремих організацій або групи афілійованих фірм, що об’єднують широкий спектр послуг і продуктів, зазвичай пов’язаних із діяльністю як торговельної платформи.
У документі цим критеріям відповідають Binance, Coinbase, Bitfinex і FTX до її колапсу.
Згідно з РФС, MCI сильніше за звичайні криптофірми схильні до крахів. Пом’якшення наслідків останніх залежить від якості реалізації глобального регулювання у сфері цифрових активів, йдеться у звіті.
Експерти дійшли висновку, що вразливості криптохолдингів і TradFi не дуже відрізняються. Але ризики перших зростають у разі їхньої діяльності як дилера, маркетмейкера або лендингової платформи.
У РФС заявили, що існує необхідність оцінити: чи належним чином дотримуються вимог MCI до розкриття інформації та звітності, чи це вимагає вжиття додаткових заходів.
«Об’єднання функцій, які зазвичай обмежені або розділені для TradFi, на перший погляд, видається несумісним із принципом відповідності діяльності, ризику та регулювання», — йдеться у звіті.
Нагадаємо, у вересні країни-члени G20 схвалили рекомендації РФС і МВФ щодо нагляду та контролю за цифровими активами.