Роджер Вер подав до ЄСПЛ прохання зупинити його екстрадицію до США

Засновник Bitcoin.com Роджер Вер звернувся до Європейського суду з прав людини з позовом проти Іспанії. Він намагається оскаржити рішення про екстрадицію до США, де йому загрожує до 109 років ув’язнення за податкове шахрайство, повідомляє Bloomberg Law.

Іспанські правоохоронці затримали підприємця на запит Мін’юсту США у 2024 році. Згодом його звільнили під заставу в $163 000, але зобов’язали залишатись у країні й з’являтися в суді кожні два дні. Американські прокурори наполягають на екстрадиції.

У 2014 році Вер відмовився від громадянства США й отримав паспорт Сент-Кітс і Невіс. За версією слідства, він навмисно занизив вартість своїх біткоїнів у декларації, щоб уникнути сплати «exit tax» у розмірі $48 млн. У 2017 році він начебто привласнив 70 000 BTC (~$240 млн) з корпоративних рахунків MemoryDealers і Agilestar.

3 грудня 2024 року «біткоїн-Ісус» подав клопотання про відхилення всіх восьми пунктів обвинувачення. Він заявив, що податок на вихід суперечить Конституції США, а звинувачення назвав «розмитими» та звів справу до політичного переслідування.

У своєму останньому позові до ЄСПЛ Вер звинуватив іспанську владу у порушенні прав. За його словами, слідчі незаконно допитували його адвокатів та ігнорували докази невинуватості.

Помилування та підтримка

У січні Вер звернувся до Дональда Трампа з проханням про помилування. Раніше президент США виконав свою передвиборчу обіцянку та помилував засновника Silk Road Росса Ульбріхта.

Згодом колишня дружина Трампа Марла Мейплз підтримала Вера, ретвітнувши ролик ініціативи FreeRogerNow і закликавши ділитися ним як «аргументом для завершення переслідування».

Втім, Ілон Маск заявив, що допомогти Веру неможливо, оскільки він сам відмовився від громадянства США.

У березні підтримку Веру висловив Віталік Бутерін. Співзасновник Ethereum назвав справу політично вмотивованою.

Нагадаємо, CTO Casa Джеймсон Лопп припустив, що Вер не йде на угоду з владою або з принципових причин, або через нестачу коштів.

Читайте ForkLog UA в соціальних мережах

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть CTRL+ENTER

Матеріали за темою

Ми використовуємо файли cookie для покращення якості роботи.

Користуючись сайтом, ви погоджуєтесь з Політикою приватності.

OK